Samuti kuulub Eesti koos Taani, Iirimaa, Malta ja Poolaga nende viie riigi sekka, kus suhtutakse euroliidu tulevikku kõige lootusrikkamalt. Seega pole Eestis eurovastastel populistidel edu loota ning meie esindajad Brüsselis tegelevad ka tulevikus euroliidu tugevdamise, mitte nõrgendamisega.
Teiseks sõltub suuresti just europarlamendi valimiste tulemustest, kes saavad järgmise Euroopa Komisjoni ehk euroliidu tegevvalitsuse juhtideks.
Uued liidrid toovad alati kaasa uusi mõtteid ning neil on ka värsked volitused nende mõtete teostamiseks. Seega tulevad meie elukeskkonda mõjutavad muutused niikuinii.
Üks oluline küsimus on näiteks see, millises suunas hakkab Euroopa Liit arenema. Mulluse Eesti inimarenguaruande põhjal peavad meie teadlased, kultuuritegelased, ettevõtjad ja poliitikud kõige õigemaks rahvusriikide vahel senisest tihedama koostöö tegemist. Ekspertide teine eelistus oli Euroopa liitriigi ehk föderatsiooni teke ning peaaegu mitte keegi neist ei toetanud euroliidu lagunemist.
Europarlamenti valivad eestlased kolmandat korda. Kiire pilk minevikku meenutab, et 2004. aastal osales valimistel vaid 27 protsenti valijatest. Toonaste valimiste suurvõitja oli praegune president Toomas Hendrik Ilves, kes kogus üle 76 000 hääle ning tõi sotsiaaldemokraatidele pooled Eesti kuuest kohast.
2009. aasta valimised olid Indrek Tarandi nägu, erakondadele vastanduva üksikkandidaadina kogus ta 102 000 häält. Enim hääli sai toona Keskerakond, võites meie kuuest kohast Brüsselis kaks. Tore oli toona valimistel osalevate kodanike arvu tõusmine 44 protsendini. Kurb oli paraku see, et valimiskampaania ajal räägiti vähe neist asjust, mida tegelikult otsustatakse Euroopa Liidus.
Valimiskampaania on harukordne nähtus põhjusel, et siis kulutavad ajakirjandus ja isegi tavalised inimesed ebatavaliselt palju aega poliitika üle arutamiseks.
Erakonnad kulutavad samal ajal suuri summasid oma seisukohtade tutvustamiseks. Seda aega ja raha võib kasutada targalt, teadvustades ühiskonnas uusi ja olulisi asju. Kahjuks võib kampaania ka ära raisata tegelemaks teemadega, millel Euroopaga mingit pistmist pole.
Kogemustest õppides võib tänavusi eurovalimisi kordaläinuks lugeda siis, kui valimisosalus on vähemalt sama suur kui eelmisel korral ning valimiste-eelne arutelu asjalik.
Seetõttu soovitan kõigil lugejatel käia heade eurooplastena urbanipäeval valimistel, aga õigete eestlastena teha ka aiatööd ja keeta üks korralik linaseemnetega kaerahelbepuder.