Päevatoimetaja:
Jens Raavik
+372 739 0371

Näitlejad esitavad laule filmidest

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy

Vanemuise väikese majas saab 9. ja 10. jaanuaril kuulata-vaadata Tallinna linnateatri kontsertetendust «Eesti filmi laulud». Noored näitlejad esitavad Eesti filmimuusika paremikku, muusikajuht on Riina Roose.

Eesti filmi 100. juubeliaastal esietendunud «Eesti filmi laulud» on kunagise kontsertetenduse «Eesti teatri laulud» mõtteline järg. Samas on see ka ekskurss läbi kodumaise filmimuusika ajaloo alates selle kõige esimestest sammudest kuni tänapäevani.

Kontsertetenduse laulud on seadnud Jaak Jürisson. Laulavad ja mängivad Liis Lass, Maiken Schmidt, Sandra Uusberg, Kaspar Velberg, Mikk Jürjens, Veiko Tubin, Mart Toome ja Andero Ermel.

Koreograaf on Maiken Schmidt ja valguskunstnik Kalle Karindi. Lavastuse kunstnikuna tegi debüüdi Tallinna linnateatri jumestaja Anu Konze, kes on kaasa aidanud paljude Eesti filmide valmimisele. Ta pälvis oma töö eest ka Tallinna linnateatri 2013. aasta kolleegipreemia.

Kontsertetenduse proovide aegu vaadati üle väga palju filme. Sealjuures oli trupile suureks abiks pikki aastaid Tallinnfilmis helirežissöörina ja hiljem dokumentaalfilmide loojana töötanud Enn Säde.

«Eesti filmi laulude» muusikajuht Riina Roose kuulub muu hulgas 2014. aasta laulupeo kunstilisse nõukogusse. Laulupeo teema «Aja puudutus. Puudutuse aeg» on talle eriti meelepärane just seepärast, et see võimaldab tagasivaadet eelmiste laulupidude repertuaarile.

Riina Roose on järginud oma tegevuses põhimõtet, et vanade heade eesti heliloojate loomingut saab kõige paremini väärtustada autoritruu esitusega.

Sedasama teeb ta ka kontsertetenduses «Tallinna linnateater laulab. Õnnelik õhtu». See tuleb näitlejate trupi ja Tallinna kammerorkestri koostöös viimaseid kordi publiku ette Salme kultuurikeskuses Tallinnas 5. ja 6. veebruaril.

Märksõnad

Tagasi üles