Lugeja kiri: Pauluse kalmistu tagune tänav on mülgas

Tartus Võru tänavas asuv Pauluse kalmistu on suur ja korras, seal paiknevad mitmed ajaloomälestised, nagu kaks terrorismiohvrite ühishauda, Teises maailmasõjas hukkunute ühishaud, Oskar Lutsu haud, monument Vabadussõjas langenutele.

Kahjuks on kalmistule pääs puhta jalaga võimatu. Teistele Tartu kalmistutele pääseb tulija puhta jalavarjuga, Pauluse kalmistule pääsemiseks tuleb kasutada kummikuid. Autoga kalmistule tulnuil ka pole poriseks saamisest pääsu, sest auto tuleb parkida kalmistu taha rajatud porimülkasse. Varem oli võimalus autosid parkida Võru tänaval, nüüd pärast Võru tänavale jalgrattatee rajamist seda võimalust enam tegelikult pole.  

Tartu linnavalitsus on võtnud küll prioriteediks rajada igal aastal uusi kergliiklusteid, kuid linnahärrad on unustanud korda teha aastaid tagasi Pauluse kalmistu taha rajatud tänava ja parkla.

Kalmistu taha rajatud tänava kordategemine on tähtis, sest sinna on kalmistule tulijail võimalus parkida oma auto ja pääseda raudväravate kaudu kalmistule. Praegu kujutab tänav endast aga mülgast, kus isegi tänavusel vihmavaesel aastal pole võimalik ilma kummikuteta kalmistule pääseda.

Huvitav, kas linnahärrade silmad on kinni, kui nad käivad Vabadussõjas langenute monumendile pärgi asetamas?

Tagasi üles