Meestearsti artiklisadu tõi Selilt preemia

Margus Punab FOTO: Margus Ansu

Neinar Seli sihtkapitali mõlemad stipendiumid lähevad tänavu ühele mehele, meestearst Margus Punabile (pildil). Ta saab nii aasta teaduspublikatsioonide preemia (30 000 krooni) kui ka viimase viie aasta teaduspublikatsioonide preemia (60 000 krooni).


Ka eelmisel aastal teenis Margus Punab välja aasta teaduspublikatsioonide preemia, mille peale ta ise naljatades ütleb, et kavatseb tulevikus samamoodi jätkata.

Kliinikumi avalikkussuhete juhi Kristi Taela sõnul tuginetakse preemiate jagamisel meditsiiniinfokeskuse koostatud eesti arstiteadlaste publikatsioonide andmebaasile, mis on ka kliinikumi kodulehel kõigile kättesaadav.

Margus Punabi nimi esineb teadusartiklite autorite seas igas kvartalis kolm kuni viis korda. Küsimuse peale, kuidas ta jõuab, vastab mees, et teadusloome on tänapäeval eelkõige tiimitöö.

«Ma löön Eesti kirjutajana kaasa mitmes Euroopa uuringus, ainult nii on see võimalik,» märgib ta.

Punabi lemmikvaldkonnad on meeste vananemisega seotud probleemid ning viljatuse geneetilisi aspekte puudutavad uuringud.

«Hindan neid preemiaid väga kõrgelt, sest see on ainuke kliinilise teadustöö eest antav avalik tunnustus,» ütleb Punab. «Mulle on see seda olulisem, sest iga päev arstina tegutsedes on teadus mulle tänaseni hobitegevus.»

Tagasi üles
Back