K, 4.10.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Rahvusringhääling valis aasta muusikuks tartlasest džässimehe

Raimu Hanson
, reporter
Facebook
Comments
Oleg Pissarenko.
Oleg Pissarenko. Foto: Sille Annuk

Eesti Rahvusringhäälingu muusikatoimetajad valisid aasta muusikuks Oleg Pissarenko, tõstes esile tema heliloomingut, aktiivset tegevust džässi propageerimisel ning džässielu arendamist Tartus, Narvas ja väiksemates keskustes.

Teda on varemgi tunnustatud. Nii näiteks pälvis ta tänavu Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia ja Tartu kultuurikandja 2012 konkursil tunnistati ta aasta kultuurikorraldajaks. Eesti muusikaauhindade tänavusel konkursil oli valitud Oleg Pissarenko ansambli plaat «Kes sa oled» aasta džässalbumi tiitli nominendiks.

Heliloojana on Oleg Pissarenko loomingut kriitikute poolt nimetatud džäss-minimalismiks ehk lihtsuse ja loomulikkuse muusikaks ning hüpnagoogiliseks minimalism- ja post-rokk-džässiks.

ERRi pressiteates on kirjas, et särava ja sügava isiksusena on Pissarenko väljapaistev muusik, pedagoog ja muusikaprodutsent ning oluline kogukondade ühendaja.

Enamik Pissarenko seitsmest albumist on salvestatud koostöös ERRiga. Juba aastaid teeb ta saatesarja «Džässipark» venekeelses Raadio Neljas. Tema loomingut kõlab sageli kõigis ERRi programmides, kus on esinenud ka tema rütmimuusikaõpilased Elleri koolist.

5. jaanuaril

5. jaanuaril kell 9 on Klassikaraadios Oleg Pissarenkost portreesaade, samal hommikul on aasta muusikuks valitud kitarrist ja pedagoog ETV saate «Tähelaev» külaline.

Pidulik aasta muusiku kontsert toimub 5. jaanuaril kell 16 Athena kultuurikeskuses Tartus. Esinevad Oleg Pissarenko (kitarr), Raun Juurikas (klahvpillid), Mihkel Mälgand (bass) ja Ahto Abner (trummid).

Kontserdi vahendavad otseülekandes Klassikaraadio ja Vikerraadio, videopilti saab jälgida portaalis kultuur.err.ee. Saatejuht on Liina Vainumetsa, helirežissöör Teet Kehlmann, toimetaja Marge-Ly Rookäär.

Raadio Neli salvestis kontserdist on eetris 6. jaanuaril kell 21.05, ETV salvestis jõuab vaatajate ette aprillis.

Aasta muusikud

Aasta muusiku tiitli pälvib muusik, kelle loomingulised saavutused on edendanud Eesti muusikakultuuri ja kes on teinud koostööd ERRiga. Tänavu kuulutakse aasta muusiku tiitel välja 32. korda.

Möödunud aastatel on selle pälvinud teiste hulgas Paavo Järvi (2012), Ivo Linna (2009), Tiia-Ester Loitme (2008), Anu Tali (2006), Rein Rannap (2002), Tõnu Kaljuste (1998), Erkki-Sven Tüür (1996), Valter Ojakäär (1993), Alo Mattiisen (1988) jt.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles