Toale annavad õdusa meeleolu kuuseehete või käbidega täidetud klaasvaasid-potid, mille keskel panevad i-le täpi väiksed toataimed. Viimaseid võiksid perenaised kodu kaunistamisel üldse julgemalt kasutada. Näiteks riputada tolmust puhtaks pestud toataimede külge kuuseehteid või mitmesuguseid tulesid.
«Igas kodus leidub ilusaid kirevaid sokke või kindaid, millel on paariline kahjuks kaduma läinud,» lisab Kaisa Ilves. «Need üksikud sokid-kindad võib tõmmata lillepoti peale ja ongi tavalisel asjal jälle uus nägu.»
Lihtsalt saab uue väljanägemise anda ka aastaid kasutatud kuuseehetele. Vaja on vaid natuke kingitustest üle jäänud kirevaid pakkepaelu, mis vanadele headele, kuid veidi juba nagu igavatele kuuseehetele ümber mähkida.
Suts silikooni, suts sädelust
«Alati on tark kodus justkui tarbetuks ja igavaks muutunud varandus üle vaadata ning sellest midagi uut nuputada,» õhutab ka Ülenurme käsitöö- ja rahvakultuuriseltsi Nurmenukk juht Maire Henno hakkajaid inimesi taaskasutusega tegelema.
Eespool oli juttu praegust pimedat-kõledat aega valgemaks ja soojemaks muutvatest laternatest, neidki saab vähese vaevaga ja pea olematu raha eest ise teha. «Tuttavad beebid ei jõua nii palju püreesid süüa, kui meie naised nende toidupurkidest laternaid teevad,» naerab Maire Henno.
Ega selles laternas midagi keerulist olegi: purk tuleb katta silikooniga ja selle peale kaunistuseks pikkida pärleid või muud edevat kraami. Kes soovib sellist laternat puu või põõsa külge riputada, võib lasta pere tugevamal poolel kindla käega purgi kaela ümber traadi kinnitada.
«Ka vanad pokaalid, mis on kuhugi kapinurka tolmuma jäänud, on suurepärased leiud,» kinnitab Maire Henno. «Tupsutad need silikooniga üle, siis pärlid-litrid peale, teeküünal sisse ja ongi väga efektne jõululaua kaunistus.»
Nädala teises pooles sajab vihma ja lörtsi. Pühapäeval on esimene advent, päkapikud hakkavad majast majja jooksma. Miks mitte neid tänavu õues ja toas veidi teistmoodi, pikkadel pimedatel õhtutel oma kätega tehtud lihtsate nutikate asjadega oodata.