K, 30.11.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Rotalia pidas Vanemuises 100. aastapäeva peo

TPM
Rotalia pidas Vanemuises 100. aastapäeva peo
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Rotalia 100. aastapäev.
Rotalia 100. aastapäev. Foto: Kristjan Teedema

Üliõpilaskorporatsioon Rotalia 100. aastapäeva juubelinädal tipnes laupäeval Vanemuise kontserdimajas peetud vennastuspeoga, kus peeti kõnesid ning lauldi isamaa, sõpruse ja akadeemilise edenemise kiituseks. Osales 465 Rotalia liiget ja sõpra. Vanim osaleja liitus Rotaliaga 1938. aastal ja tema on teinud kaasa ka Rotalia 25. aastapäeva pidustustel kolmveerand sajandit tagasi.

Rotalia asutasid 1913. aasta 10. novembril toonase keisririigi pealinnas Peterburis kümme Eesti üliõpilast. Omariikluse sündides kandus tegevus Eestisse, kus selle katkestas ja sundis põranda alla Nõukogude okupatsioon. Kuid paguluses korporatsioon jätkas ja kui ajad muutusid, aitas see kaasa tegevuse kiirele taastamisele Eestis juba 1989. aastal.

«Sajandipikkune ajalugu on juba iseenesest piisav õigustus mistahes eluvormi olemasolule,» ütles laupäeval Tartu ülikooli aulas peetud aktusekõnes vabariigi president Toomas Hendrik Ilves. «Sajand on pikem kui keskmine inimelu. Järelikult on sajandivanust organisatsiooni pidanud tähtsaks mitu põlvkonda.»

Rotalia juubeliüritused algasid nädala eest ühise reisiga sünnilinna, kolmapäeval peeti Tallinnas välispoliitikakonverents, sellele järgnes kontsert Estonia kontserdisaalis, kus sümfooniaorkester kandis ette Timo Steineri uudisteose «Värvide laul».

Ka pärast pidunädalat jätkub koostöös sihtasutusega Noored Kooli alustatud aktsioon «100 meest tagasi kooli», mille raames rotalused tudengeist väärikaimas eas vilistlasteni käivad koolides külalisõpetajana jagamas elu- ja töökogemusi.

Rotalia on Eesti suurimaid üliõpilaskorporatsioone, tegutsedes Tartus, Tallinnas, Brüsselis, Torontos, Ottawas, Vancouveris, Los Angeleses, New Yorgis, Washingtonis ja Seattle’is, kokku ligi 600 liikmega.

Märksõnad
Tagasi üles