Päevatoimetaja:
Henn Uuetoa
+372 739 0300
Saada vihje

Tartu Ülikooli ajaloo muuseum saab uue juhi

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toimetaja: Risto Mets
Copy
Kunstiteadlane Mariann Raisma.
Kunstiteadlane Mariann Raisma. Foto: Liis Treimann

Alates augustist hakkab Tartu Ülikooli ajaloo muuseumit juhtima museoloog Mariann Raisma.


Tartu Ülikooli teadusprorektori Kristjan Halleri sõnul on ülikooli muuseumid kogu riigi vara. «Nad on tähtsaks osaks meie kultuuriloos ning üheks oluliseks seoseks ülikooli ja ühiskonna vahel,» ütles Haller pressiesindaja vahendusel.



Teadusprorektori hinnangul said direktori valimisel Raisma plussiks rikkalikud kogemused, hea visioonitunnetus, energilisus ning värske ja väline pilk.



Raisma sõnul on muuseumid ka üks tähtsamaid ülikooli visiitkaarte ning oluline on markeerida valdkondlikud siduspunktid ülikooli ja ühiskonna vahel.



«Ülikool on kindlasti üks kesksemaid teadusasutusi ja teaduste ajalugu on üheks kaalukamaks märksõnaks, mida tuleks museoloogiliselt arendada,» leidis Raisma ning lisas, et teaduste ajaloo eksponeerimine ja atraktiivsemaks muutmine on kindlasti üks prioriteete.



Mariann Raisma on sündinud 1974. aastal. 1997. aastal lõpetas ta Tartu Ülikoolis ajaloo eriala ning 2002. aastal omandas museoloogia magistrikraadi Amsterdamis Reinwardti akadeemias.



Aastatel 2002-2006 töötas ta Tallinna raekojas projektijuhina. Alates 2006. aastast töötab Eesti Ajaloomuuseumi arendusdirektorina. Raisma kuulub ka Eesti Maanteemuuseumi ja Eesti Rahva Muuseumi nõukokku ning on Eesti Muuseumiühingu juhatuse ja Rahvusvahelise Muuseumide Nõukogu liige.



Tartu Ülikooli ajaloo muuseum asutati 1976. aastal. Muuseum keskendub ülikooli- ja teadusloo säilitamisele, eksponeerimisele ja uurimisele. Esialgu asus muuseum ülikooli peahoone keldrikorrusel, 1981. aastal koliti endisesse ülikooli raamatukogu hoonesse Toomemäel. Muuseumi kasutuses on samuti tähetorn ja osa vanast anatoomikumist.

Märksõnad

Tagasi üles