Soovid hakkavad täituma

Elina Randoja
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Loomemajanduskeskuse soovide puu.
Loomemajanduskeskuse soovide puu. Foto: Sille Annuk

Kalevi tänaval jalutades võib loomemajanduskeskuse tagasihoidlik maja ise kahe silma vahele jääda, kuid päris tee kõrval tõmbavad pilke lendlevad värvilised paberlinnud ja silt, mis kutsub maja taha soovide puud vaatama.


Soovide puu ise on üsna niru ja igerik, ei paista ta silma jämeda tüve või kõrge võraga. Eriliseks teevad selle tuhatkond paberkurge, mis okste külge kinni on seotud. Vana jaapani legend lubab, et igaüks, kes voldib tuhat kurge, saab tasuks ühe soovi.Märtsi lõpus võtsid Loov-galerii inimesed endale eesmärgi voltida 15. aprilliks külastajate abiga tuhat paberkurge. Keskmiselt oleks see tähendanud päevas umbes 70 kurge, kuid kui pool ajast oli möödunud, oli linde valmis vaid 300 ringis ja projekt ähvardas venima hakata.Neljapäeval loetleti kurgi pisut üle tuhande, 1100 ringis, ning riputati need maja taha soovide puu ja teiste puude külge.Soovid pääsevad kurgedest välja siis, kui need ilmastikujõudude käes lagunevad. Nii jäetaksegi niidiga kinnitatud linnud puu külge seniks, kuni need seal vastu peavad.

Tagasi üles