Miks on raiutud ja köndistatud Sõbra tänava kaski?

Martin Pau
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Sõbra tänaval saeti kuivanud kased maha.
Sõbra tänaval saeti kuivanud kased maha. Foto: Sille Annuk
Vastab Tartu linnavalitsuse spetsialist-dendroloog Kaire Zimmer:

Sõbra 33 ja 31 ees tellis linn kaheksa puu mahavõtmise, sest need kuivavad ja on muutunud ohtlikuks.Köndid võetakse ikka maha?


Jaa, ikka. See sõltub tööd tegevast firmast, mis tehnoloogia valitakse. Ju siis on tõstukitöö enne ära tehtud ja tüved võetakse maha hiljem.Kas noored puud istutatakse asemele?


Seda ma praegu öelda ei oska, aga sel aastal ilmselt mitte. Sügisel vaatame, kui palju raha on jooksvateks hooldustöödeks kulunud. Siis on näha, kas  ja kui palju saab istutada.Mõne aasta eest, kui Tartus tehti suuri istutustalguid, maksid mitmemeetrised mullapalliga istikud vist vähemalt 500 krooni tükk. Kas nüüd maksavad istikud juba tuhandeid kroone?


Sõltub liigist ja mida saada on. Raske on üldistada, sest puukoolid pakuvad ka erinevate hindadega.Sõbra tänava asenduspuud maksaks koos istutusega vähemalt 10 000 krooni?


Vaatasin eelmise aasta puude istutushindasid. Koos istiku maksumuse, istutamise, toestamise ja hooldusega pooleteise aasta jooksul jäi ühe puu hind vahemikku 1500–3000 krooni.Kas raiumisi seisab veel ees?


Mõned raied on lähiajal lisaks tulemas. Kaks puud läheb Tamme puiesteelt, samuti kaks puud Tähe tänavast.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles