Ponid tõid Tartusse kulla ja pronksi

Sanna Podekrat ponil Herr Hugo.
Sanna Podekrat ponil Herr Hugo. Foto: MTÜ Ratsarügemendi klubi

Raplamaal Soonistes peetud Eesti meistrivõistlustel poniklassi kestvusratsutamises tõid Tartu talli Ratsarügemendi klubi noorsportlased koju kuld- ja pronksmedali.

Eesti meistritiitli võitis Tartu tallis treeniv Sanna Podekrat ponil Herr Hugo (pildil) ning kolmanda koha saavutas Katrin Mets ponil Nilsson ox, teatas MTÜ Ratsarügemendi klubi juhatuse liige Lembit Kalev.

Eveli Pärna ponil Frank Fränk tuli meistrivõistluste arvestuses viiendale kohale. Kõigi sportlaste treeneriks on Egle Kalev.

Kestvusratsutamine on hobuse kiirus- ja vastupidavusvõistlus, mis paneb proovile ratsaniku maastikul ratsutamise oskused. Võistlusdistantsi pikkuseks oli 41 km ja võitjapaari keskmiseks kiiruseks kujunes 18,46 km/h.