R, 3.02.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Politseiauto sireenid juhatasid eksinud marjulise tagasi koju

Toomas Randlo
, reporter
Politseiauto sireenid juhatasid eksinud marjulise tagasi koju
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Politseiauto
Politseiauto Foto: Peeter Langovits

Ööl vastu tänast abistasid politseinikud Emajõe suursoost välja eaka mehe, kes oli marju korjates ära eksinud.

Öösel kella kahe paiku teatati Lõuna prefektuuri juhtimiskeskusele, et Tartumaal Mäksa vallas on kadunuks jäänud 65-aastane mees. Mees oli läinud jalgrattal sohu marjule, kuid kaotas õige teeotsa ning ei osanud enam tagasi koju pöörduda. Kuna mehel oli kaasas mobiiltelefon, said lähedased temaga kontakti ning kuulsid mehe häälest, et ta on jahedas öös sattunud lisaks ka külmumisohtu.

Tartu patrullpolitseinikud sõitsid Kastre külla, Ahja jõe äärde, kus panid tööle alarmsõiduki sireenid mehele õige suuna kättejuhatamiseks. Umbes kolmveerand tunni möödudes leidis politsei eksinud mehe üles, viimane oli sireeni järgi liikunud politseiauto suunas. Mehe enda sõnul oli ta metsas olnud kokku umbes kuus tundi. Patrullpolitseinikud toimetasid mehe ühes tema jalgrattaga Tartusse koju. Kiirabi vaatas mehe tervisliku seisundi üle, meedikute abi ta ei vajanud.

Tartu patrullteenistuse välijuht Tarmo Närap sõnas, et hämaral ajal on kadunud inimese otsingud seesugusest padrikust kordi keerukamad ning iga mööduv tund omastab abivajaja jaoks kriitilise tähtsuse. «Mõistlik oleks tervelt ja ohutult koju jõudmiseks planeerida oma metsaskäigud ning metsast väljumine päevavalgele ajale,» lisas Närap.

Märksõnad
Tagasi üles