Tartlastel on alates tänasest võimalus osa saada ida ja lääne vanamuusikast. Teiste hulgas esineb India üks tippmuusikuid Nayan Ghosh.
Festivalil esineb India tippmuusik
Rahvusvahelist vanamuusikafestivali Orient et Occident korraldav kontserdiagentuur FA Concerto on Tartusse musitseerima kutsunud silmapaistvad esindajad Hiinast, Indiast, Inglismaalt, Iraanist, Rootsist, Šveitsist ja Eestist.
Festivali kunstilise juhi Raho Langsepa sõnul on ta soovinud juba mitmel aastal tutvustada India tippmuusikut Nayan Ghoshi, kelle nime ette käib austav tiitel pandit. See tähendab õpetajat.
Lugupeetud pillimees teeb muusikat laupäeva õhtul Tartu ülikooli aulas kontserdil, kus Langsepa sõnul esineb ka Hiinas mitu konkurssi võitnud ja hiinapäraseid flööte tutvustav virtuoos Hu Yulin.
Põhja-India klassikalise muusika legendil Nayan Ghoshil on kaasas sitar ja tabla. «Kontserdil mängib ta põhiliselt sitari,» lisas festivali kunstiline juht. «Tablal saadab teda tema imelapsena tuntud poeg Ishaan Ghosh.»
Festivali avakontsert «Córdobast St. Galleni» on täna Tartu ülikooli aulas. Langsepa teatel saab kuulata teoseid ajast, mil Euroopas kolmehäälsele muusikale lisandus neljandana bassiliin.
Šveitsi ansamblile Mandragora, mille muusikud mängivad avakontserdil selliseid pille nagu šalmei, zink, dulcian ja tromboonid, pakub sama ajastu repertuaariga vaheldust viola da gamba mängija Peeter Klaasi ansambel Väike rinG.
Laupäeval saab festivalil kuulata ka haruldast, Eestist leitud ja siin restaureeritud harfi, mida mängib Lilian Langsepp.
Orient et Occident
• Avakontsert algab täna kell 19 TÜ aulas, esinevad ansambel Mandragora (Šveits) ja Väike rinG (Eesti).
• Reedel kell 19 esinevad Jaani kirikus Agnethe Christensen (Rootsi) ja Leah Stuttard (Inglismaa) ning Mohammad Rasouli ansambel (Iraan).
• Laupäeval on TÜ aulas kaks kontserti: kell 16 «Harfi taassünd» (Lilian Langsepp, Robert Jürjendal ja Peeter Klaas) ning kell 19 «Hiina müürilt Taj Mahali» (Nayan Ghosh ja Ishaan Ghosh Indiast ning Hu Yulin Hiinast.