Üks neist, Eva Lepik, ütles eilses lehes, et ta lihtsalt peab sellele tööle joone alla tõmbama, ärgu inimesed pahandagu. Ta töökoht ja korter on asju täis!
On juba ilmselge, et kogutud esemeid kahe õpilaskodu umbes 70 elaniku jaoks on üleliia palju. Korraldajate sõnul leiavad aga ka need asjad, mis paratamatult üle jäävad, koha kusagil mujal, kus neid samuti väga vajatakse. Ärgu inimesed muretsegu!
Seni on oldud väga sõbralikud ja lahked ning kokkupandud kraam igati väärtuslik.
Üks tooja oli näiteks palunud vabandust selle pärast, et tema esemed on küll pestud ja korrastatud, ent triikimata. Kas triikimata asju sobib ikka tuua?
Tõsi, kui nüüd on välja öeldud, et enam pole annetusi juurde vaja, on inimesed pettunud.
Samas on paljud ka rõõmsad. Et kas tõesti, ja oi kui tore, et Eestis on nii palju häid inimesi.
Nüüd võiks uuesti küsida, miks puudutas kahe noore inimese algatus nii paljusid.
Kas see võib olla stereotüüpne ja paljus vildakas ettekujutus, et suurtest linnadest kaugel, metsade ja küngaste vahel elavad eestlased on vaesemad, saamatumad ja vähem leidlikumad enda eest hoolt kandma kui muud eestlased?!
Või on see lõppematu jutt masust ja erakordsest talvest maalinud kaastundlike silme ette härda pildi Lõuna-Eesti lumme mattunud õpilaskodudes elavatest keerulise saatusega lastest, kes igal õhtul oma päriskoju ei pääse ja oma ema-isa hoolt ei tunne.