Hullumeelsed ideed vallutavad parki

Puuviljaaeda lähevad reformvoodid, siis on hea õitsvate õunapuude all pikutada ja lugeda. Sellise idee käis välja meeskond, kuhu kuulub ka tudeng Rea Sepping. Veel eile mõõtis ta joonlauaga, kuidas kõik mõnusad mõtted kavandile ära mahuvad.

FOTO: Sille Annuk

Täna esitlevad Tartu Kõrgema Kunstikooli ja maaülikooli tudengid Kalevi 13 maja taha jääva unustatud pargi eskiisprojekte.

Tudengid, kes oma kavandi läbivaks jooneks valisid heli, leidsid astangutel asuvatele istumistreppidele huvitava heli ja valgust ühendava värvilise lahenduse. Parki täidaksid kõlarid linnulaulu või muude loodushelidega.

FOTO: Repro

Kavandi nimi on LooMaa nagu loomemajanduse maa või nagu sõnamäng: loo oma maa. Istmed oleksid seest õõnsad ja läbipaistvad, kerged ja liigutatavad, päeval koguksid valgust ning pimeduses helendaksid.

FOTO: Repro

Pargi võiks täita mängudega. Paiksed malelauad oleksid kasutatavad ka laadalaudadena. See rühm paneks pargiala õunapuuaeda reformvoodid ja võrkkiiged ning ronivõrgud, mis tekitavad pargile kaks korrust.

FOTO: Repro


Parki haldav loomemajanduskeskus loodab kokku koguda väga erinevaid ideid, et neid võimalust mööda pargis ära kasutada. Praegu on nelja meeskonda jagunenud tudengid lasknud oma mõtted vabalt lendu ning pakkunud julgelt välja väga erinevaid lahendusi.Kuigi pealtnäha hullumeelsed, on kõik ideed teostatavad. Samas võib neist mitme elluviimisele saada takistuseks maksumus.Pargi kavandamisel peavad tudengid arvestama ka eritingimustega, nagu näiteks vana tammepuu, mille ümbrusse ei tohi ehitada, purskkaev, mis ootab taastamist, ning mäe sisse ehitatud kelder, millele tuleb kasutus leida.Suurim katsumus on aga leida linna nõutav parkimisruum 12 autole.Järgmisel nädalal paneb loomemajanduskeskus tudengite ideed välja linnarahvale arvamuse avaldamiseks. Kõrvalolevatel piltidel on välja toodud üksikud elemendid julgest mõttelennust.

Tagasi üles