Pulmalaulud kõlavad kui etendus

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Tartu Ülikooli aula.
Tartu Ülikooli aula. Foto: Ain Protsin.

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia segakoor annab eeloleval laupäeval Tartu Ülikooli aulas ja pühapäeval Viljandi Pärimusmuusika Aidas kontsertlavastuse «Saaaja».


Tallinnas kevadel 2006 esmaettekandele tulnud Veljo Tormise pulmalaulude põimikut «Saaaja» on kuulanud ka muusikahuvilised Helsingis, Peterburis ja Vilniuses.Tartusse tulek on dirigent Toomas Kapteni sõnul tudengite idee, sest kooris laulab mitmeid selles linnas tegutsevaid noori koorijuhte.Saajaks nimetati peiupoolset suguvõsa, kes on lavastaja Anne Türnpu sõnul nii-öelda saama peal väljas. Silmatorkavat pealkirja «Saaaja» põhjendas ta lõunaeestikeelsete sõnade mitmusvormide pikemalt hääldamise tavaga.«Saaaja»


• Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia segakoor tuleb 30. jaanuaril kell 16 Tartu Ülikooli aulas publiku ette kontsertlavastuses «Saaaja».


• Lavastanud Anne Türnpu, dirigeerib Toomas Kapten.

Märksõnad

Tagasi üles