Salva kaotas Minskis vaid ühe mängu

Saimon Sutt.
Saimon Sutt. Foto: basket.ee

Salva U-15 korvpallipoistel jäi nädalavahetusel Minskis seljataha edukas EYBLi (Euroopa noorte korvpalliliiga) etapp. Viiest mängust võitsid tartlased neli.

Reedel, EYBLi hooaja teise etapi avapäeval pidas Tartu Salva võistkond (treener Olari Narits) kaks kohtumist. Juba kell 9 alanud kohtumises mindi vastamisi kauase rivaali, Läti meistri BS Rigaga. Seda kurvem, et seekord tartlased mängu käima ei saanud ning vastu tuli võtta valus kaotus 37:57.

Avapäeva teises mängus mindi vastamisi Poola klubiga Pomerania. Teisest veerandist vilja kandma hakanud salva-kate pressing kaitses tõi võidu tulemusega 58:48.

Laupäeval mindi esmalt vastamisi Južnõi Himikuga Ukrainast. Kuigi tartlaste mäng oli ebastabiilne, suudeti esimesest veerandist alates initsiatiiv haarata. Võit tuli 55:36.

Päeva teises kohtumises oli Salva vastamisi koduvõistkonnaga BK Minsk 2006. Mäng kulges punkt-punkti-heitluses, kuid suurema osa ajast õnnestus Eesti poistel hoida mõnepunktilist edu. Kokkuvõttes tuli võit Salvale – 48:46.

Pühapäevases kohtumises võitis Salva ukrainlaste BC Kiev Vedmedi ülinapilt, 47:46. Kogu kohtumine möödus äärmiselt tasavägiselt, poolaeg lõppes viigiga 22:22. Enne viimast veerandit olid tartlased veel 36:39 kaotusseisus.

Minski etapil saavutas Olari Naritsa juhendatav võistkond nelja võiduga viiest kohtumisest kaheksa võistkonna seas kolmanda koha. Tartu võistkonna liider Saimon Sutt sai turniiri resultatiivseima mängija eriauhinna (keskmiselt 17 punkti mängus).

EYBLi hooaja kokkuvõttes on Salval 10 mängust 6 võitu. Järgmine eurosarja etapp on märtsis Göteborgis.