Just enne selle lause kirjutamist helistas mulle Tartu Maarja kooli lapsevanem, kes nimetas Soovere sõnavõttu lausa laimuks.
Kaebekirja pole
Maarja kool on tegutsenud keset Tartu linna, tiheda liiklusega Puiestee tänava ääres juba 15 aastat ja meil ei ole tekkinud märkimisväärseid probleeme ei naabrite ega kaaslinlastega. Kui oleks, peaksin nendest kooli direktorina teadlik olema ja küllap oleksid ka naabrid meie peale kaebekirju kirjutanud. Seda ei ole juhtunud.
Pigem on see piirkond tänu Maarja kooli olemasolule muutunud inimsõbralikumaks ja sallivamaks.
Kes on natukenegi vaimupuude spetsiifikaga kokku puutunud, võib öelda, et need inimesed on täiesti ohutud võrreldes näiteks kas või liiklushuligaanide, roolijoodikute või narkomaanidega.
Kuigi jah, Peedul plaanitav ettevõtmine on hoopis midagi muud kui Maarja kool ja Maarja küla, mida ravikeskuse vastu protestijad põhjendustena kasutavad. Peedu ravikeskuse puhul on tegemist psüühiliste vajakajäämistega lastega, teistel vaimupuudega. Täiesti erinev spetsiifika.
Ravikeskuse idee algataja Anne Daniel-Karlseni suhtes ollakse lausa pahatahtlik, väites, et «jutud paljude töökohtade loomisest ei vasta samuti tõele, sest niisugune asutus vajab eriharidusega spetsialiste, keda Peedul paraku ei leidu. Arvatavasti ainukesena saab mugava kodulähedase töökoha ravikeskuse loomise idee autor».
Anne Daniel-Karlsenil oleks Norras, kus ta lastepsühhiaatrina tööd tegi, väga mugav elada ja töötada ning Eesti vastavate palkadega võrreldes 3-4 korda suuremat sissetulekut saada.
Ta ei valinud mugavat ja tasuvat elu Norras, vaid tuli missioonitundest Eestisse, et ka siin luua midagi tõeliselt inimlikku ja euroopalikku.