Meisternäpud vormivad lilli ja komme

Kaare Kangrol on jõulude ajal külla minnes kingitused omast ahjust võtta.

FOTO: Margus Ansu

Kui Tartu Postimehe piparkoogivõistlusel kolmanda koha võitnud Kaare Kangro jõulukuul sõpradele külla läheks, võtaks ta kaasa piparkoogist tulbid ja piparkoogikommid, mille südamikku on end ära peitnud tumedasilmne rosin.«See oleks vahva üllatus. Kes ikka piparkoogikomme oskab oodata,» ütles Kaare Kangro.


Mõte piparkoogitainast komme teha tuli Kangrol kodu koristades. Kangro leidis, et ainult kommidega ei saa külla minna, vaja on ka lilli. Ja nii lõikaski ta šablooni abil tainast välja tulbid, millele sulatatud kommid erku värvi lisasid.Kangro on enda sõnul suur nikerdaja ja kaunistaja. Möödunud jõuludel tegi Kangro oma vennalastele kingituseks piparkoogist Miki-Hiired ja ahjuplaadi suuruse kommidega kaunistatud kuuse.Ka sel jõulukuul on Kangro kolmeliikmelises peres tulnud ahjust igal nädalal piparkoogilõhna, sest mõtteid, mida perenaine tahaks piparkookidest teha, on oi-kui-palju.


Kuigi suur piparkoogimeisterdaja on Kangro olnud aastaid, proovis ta ise tainast teha alles eelmistel jõuludel.«Siis sain aru, et ainult ise tasubki teha, sest siis saab rakendada nii palju fantaasiat, kui vähegi jagub,» rääkis Kaare Kangro ning soovis lehelugejatelegi loovust ja katsetamisjulgust.

Tagasi üles