Tähetornis räägitakse maavälisest elust

Risto Mets
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tartu tähetornis algavad taas põnevad astronoomialoengud. Selle sügise esimese loengu peab tähetorni giid Kadri Tinn teemal «Kas, kust ja kuidas otsida maavälist elu?».

Sajandeid on püsinud arvamus, et lisaks planeedile Maa võib eluks sobilik olla ka mõni teine taevakeha. Viimase viiekümne aasta jooksul on aga lõpuks astutud samme, et saada teada, kas ka väljaspool Maad on elu teke võimalik, tutvustas ülikooli muuseumide pressiesindaja vahendusel oma loengut Kadri Tinn.

Ta lisas, et juba on avastatud üle üheksasaja planeedi tiirlemas kaugete tähtede ümber. Kas mõni neist võib ka sarnaneda oma oludelt Maale ja olla mõne tehnoloogiliselt kõrgelt arenenud tsivilisatsiooni koduplaneet või on Maal arenenud elu ülimalt haruldane ja ainuke selline sündmus Universumi ajaloos? Nendele ja veel paljudele põnevatele küsimustele püüabki loeng vastuseid anda.

Loeng algab 17. septembril kell 17.15 ning astronoomialoengud on osalejatele tasuta. Lisainfo: ajaloomuuseum.ut.ee/tahetorn.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles