Nägemispuudega sportlasi saatis edu

Kanadas Quebecis peetud rahvusvahelise nägemispuuetega sportlaste assotsiatsiooni (IBSA) maailmameistrivõistlustel võitsid eestlased 24 medalit, tartlanna Marge Kõrkjas tõi ujumises koju ühe hõbe- ja kaks pronksmedalit.

Pildil on Marge Kõrkjas 100 meetri vabaujumise autasustamisel: talle kuulus koht pjedestaali kolmandal astmel, võitis hiinlanna Zhu Hongyan, teise koha sai hispaanlanna Font Deborah. Kõrkjas teenis neil võistlustel ka ametliku kutse 2004. aasta Ateena paraolümpiamängudele.

Kergejõustiklane Helena Kannus võitis kaugushüppes pronksmedali ning täitis samuti Ateena paraolümpiamängude normi.

Ujuja Kristo Rüngas ujus finaalis kolmel distantsil ning sai kaks kuuendat ja ühe seitsmenda koha. Olümpianormatiivid jäid tal napilt täitmata, kuid selleks on aega veel 2004. aasta juunikuuni.

Üldse osales Kanadas maailmameistrivõistlustel üle 1200 nägemispuudega sportlase 60 riigist. (TPM)