Töö saamisel ei saanud määravaks mitte erialased teadmised, vaid pigem keeleoskus ja eneseväljendusoskus (nii suuline kui kirjalik) - CV ja kaaskirja kirjutamine.
Turundus
Ma läbisin biomeditsiini tehnika, s.o rakendusfüüsika suuna ja selles valdkonnas oleks tahtnud edasi õppida ja ka tööd leida. Magistriõppesse sisse ei saanud ja sellel alal Eestis ka tööd ei leia veel enam-vähem Ba taseme teadmistega.
Füüsika
Ausalt öeldes kaasnes ülikooli lõpetamisega üks valus pilvedelt kukkumine. Arvasin, et töö leidmisega raskusi pole, aga... Ega ma ei arvanud küll, et peale ülikooli töötan giidina... Aga kuidagi alustama ju peab, sest muidu istuksin vist praegu töötuna kodus.
Skandinavistika
Töötu olen siiani peamiselt erialase töökogemuse puudumise tõttu. Seda on ka otsesõnu öeldud.
Sotsioloogia
See, et ma praegu tõsiselt ka erialast tööd teen, on suur juhus - tööd otsides ei seadnudki seda prioriteediks, sest sotsioloogi kui sellise järele suur nõudlus puudub, kuid sotsiaalteaduskonna lõpetanu võib minu arvates pea igat tööd teha. Teiseks, töökuulutuse peale tööd saada on väga raske. Tutvused aitavad või peab ise aktiivne olema ja ennast pakkuma. Töökuulutus on firmale tihtipeale viimane väljapääs.
Sotsioloogia
Võin lisada veel, et tööle asuda on väga raske. Ma mõtlesin varem, et kui ma lõpetan TÜ PK, siis kohe asun tööle, aga nüüd ma tean, et see on vale lootus. Oleksin isegi nõus töötama töökohal, mis ei ole minu erialaga seotud. Aga sellist tööd ka ei ole. Pärnu on väga väike ja tööpakkumisi on üldse vähe. Kui ilmneb mingi tööpakkumine, siis kohe inimesed reageerivad, seoses sellega on konkurss sellele töökohale väga suur. Tööandjad eelistavad tööle võtta inimest, kellel on olemas 2-3 a töökogemus. Kust saada nii suurt töökogemust, kui keegi tööle ei võta.
Sotsiaaltöö korraldus
Erialast tööd pole lootust elu sees saada!!!
Ajalugu
Huvitav, kui paljudel on olemas kindel stabiilne töökoht?
Ajalugu
Ülikoolil tasuks koos riigiga üle vaadata riiklikud tellimused. Sest kui riik ei vaja ülikooli lõpetanut, siis ei ole mõtet tulevasi töötuid koolitada.
Ajalugu
Olen praegusel töökohal töötanud 3 kuud. Siiamaani on üldiselt töö mulle väga meeldinud - noor ja tore kollektiiv, töö võimaldab inimestega suhelda. Negatiivseks küljeks on aga see, et palk on liiga madal ja ma ei näe mingit edasiarenemisvõimalust. Otsin erialast tööd.
Geograafia
Antud erialal käivad õppimine ja töö koos, s.t ilma laboris töötamata ei ole võimalik saada andmeid, et vormistada oma bak-töö või mag-töö. Laboritöö kõrvalt ei ole paraku hästi võimalik teha muud tööd. Seega ma paralleelselt õpin ja töötan laboris. Erialast tööd on raske leida, kui omada mag-kraadi. Öeldakse - ülekvalifitseeritud, ning võetakse bak. lõpetanu. Nii et mag. kraadi ei ole praegu küll tarvis.
Geneetika
Ma töötan õpetajana, aga mul ei ole selleks vajalikku haridust (pedagoogikat). See on probleem. Ma soovitaksin teha niimoodi, et minu eriala üliõpilastel oleks võimalus edasi õppida pedagoogikat. See lisaharidus aitab leida tööd hariduse valdkonnas nendele, kelle emakeel on vene keel ja kelle plaanides on leida tööd Ida-Virumaal.
Eesti keel võõrkeelena
Leian, et Tartu Ülikool annab hea teoreetilise pagasi, kuid minu eriala tööd eriti tööjõuturul pole.
Eesti kirjandus
Terve elu tahtsin olla õpetajaks. Nüüd ma töötan ja ma olen väga õnnelik, et töötan koolis. Veel meeldib mulle see, et meil koolis on eestikeelne kollektiiv. Ja see aitab mind integreeruda eesti ühiskonda.
Inglise keele õpetaja