Väidetavalt hävinud vara loendiga tutvunud Pulleritsule tegi eriti meelehärmi, et nimekirjas on ka kauaaegse silmaarsti, 1920. aastail praksist alustanud Aleksander Lepiku kabineti mööbel. Pimedate muuseumile on üle antud Lepiku dokumente, kirjandust, erakirjavahetust ja esemeid.
«See on unikaalne terviklik kogu ja selle esemete põletamine on äärmine kuritegu,» sõnas ta, lisades samas, et kaugeltki kõik loendisse kantu ei ole museaalse väärtusega.
Et mingi osa väärtusetuks kuulutatud mööblit on hävitatud, tunnistas Eesti Pimedate Liidu allorganisatsiooni, Lõuna-Eesti Pimedate Ühingu esinaine Eva Kirillova.
Tema ja Eesti Pimedate Liidu esimees Ago Kivilo välistasid aga, et hävitatud on midagi sellist, mis on kantud muuseumi kogude nimistusse. Selles on üle 800 kirje.
Probleem on aga selles, et nimistu, millest nemad räägivad, koostas Lõuna-Eesti pimedate ühingu poolt muuseumikogude eest vastutajaks määratud Aare Raigna pärast kolimist. Loendit koostades polnud tal kasutada seniseid muuseumivarade nimekirju.
Pullerits nentis, et nimistu on naeruväärselt väike, aga Raignal puudub ka muuseumitööks vajalik ettevalmistus. Neid nimekirju, mis on koostanud kaua aega muuseumi juhtinud Aldo Kals, ei ole Kivilo väitel Kalsilt saada õnnestunud.
Et inimesed, kes kogudele ligi pääseksid, on puhkusel või ei ole kättesaadavad, pole kellelgi õnnestunud kontrollida, kas väidetavalt hävinud esemed on ehk siiski alles.
Kultuuriministeeriumi muuseuminõuniku Ülle Reimetsa sõnul tõrgub selge mõistus uskumast, et midagi sellist, nagu Kals kirjas teatas, on juhtunud. «On väike lootus, et ehk ta dramatiseeris üle ja midagi niisugust pole olnud. Ehk on tegu liigsete emotsioonidega,» lisas ta.