K, 27.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Esimene heatujuline rattaparkla sai valmis

Aime Jõgi
, reporter
Facebook
Comments
Foto: Sille Annuk

Painutatud metalltorudest jalgrattahoidla KÜÜNI on Tartus Küüni tänava uuendustööde üks leidlikke disaineritöid, mis pälvib mitte üksi ratturite, vaid ka jalakäijate tähelepanu.


Sel on omapära ja otstarvet. Idee pärineb Tallinna disainifirmalt Keha3.Tartu linnamajanduse osakonna juhataja Rein Haak ütles, et sarnase ideelahendusega rattahoidlaid lisandub Küüni tänava uuendamise käigus veelgi.Järgmine seatakse üles Küüni ja Poe tänava ristmikule ning see hakkab kandma nime ja kuju KAUBAHOOV.Tööd Küüni tänaval jätkuvad kevadel ja kaubamaja lähedusse on tulemas rattahoidlad kujuga ALEKSANDRI  ja UUETURU.Rein Haak märkis, et Küüni tänavast tahetaksegi kujundada meeleolukat promenaadi, millest võiks saada mitte ainult rutakal sammul läbi jooksmise tänav, vaid mõnus ajaveetmispaik.Juba tänavu võivad ka Küüni tänava alguse puud enda ümber saada kastikujulised pingid, et inimene, kes jalga puhata tahab, et peaks tingimata kohvikusse astuma.Küüni tänava tööde kogumaksumus on 17 miljonit krooni ja raha tuleb Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuselt.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles