Päevatoimetaja:
Emily Lieberg

Maarja Küla sai NATO analüütiku abiga invabussi

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Hollandi Rotary klubi Son, eesotsas NATO analüütiku Frank van der Meijdeniga (pildil vasakul), kinkis Maarja Külale erivarustusega bussi. Ratastoolis Maarja küla elanikud Joosep ja Virko on Jaan Kallase (SA Maarja Küla nõukogu esimees, vasakul) ja Li Sammeli (Sõprade maja perenaine, paremal) abiga uut bussi proovimas.
Hollandi Rotary klubi Son, eesotsas NATO analüütiku Frank van der Meijdeniga (pildil vasakul), kinkis Maarja Külale erivarustusega bussi. Ratastoolis Maarja küla elanikud Joosep ja Virko on Jaan Kallase (SA Maarja Küla nõukogu esimees, vasakul) ja Li Sammeli (Sõprade maja perenaine, paremal) abiga uut bussi proovimas. Foto: Lauri Kulpsoo

Hollandi Son Rotary ja Tartu Toome Rotary klubi liikmed andsid pühapäeval laulu saatel Maarja Külale kingitusena üle invabussi, toetuse Hollandi-poolne organiseerija oli endine sõjaväepiloot Frank van der Meijden, kes aastatel 2002-2008 luges Tartus Kaitseväe Ühendatud Õppeastustes kaitseplaneerimise loengukursust.

«Buss on intellektipuudega noorte kodu elanikele asendamatuks abivahendiks igapäevase elu korraldamisel,» rääkis Maarja Küla pressiesindaja Postimees.ee’le.

Lisaks sellele, et buss on eluliselt vajalik, on see oluline ka elus hakkamasaamise õppimiseks – ühised poes-, koolis- ja trenniskäigud oleksid ilma selleta väga keerulised.

Frank van der Meijdeni eestvedamisel on Hollandi Rotary liikumine Maarja Küla toetanud mitmeid aastaid, rajatud on paadisild ning kingitud paadid ja kärud paatide transportimiseks.

Endine hävituslendur (F-16 piloot) ja praegune NATO analüütik Frank van der Meijden leidis Maarja Küla mõned aastad tagasi kui töökohustused ta Tartusse tõid. Siis otsis ta üles Tartu Toome Rotary klubi, mis oli alustanud Maarja Küla aktiivset toetamist.

Piloodina osales ta NATO Bosnia operatsioonis, hiljem tegeles Ungari, Poola ja Tšehhi liitumisega Põhja-Atlandi Lepinguorganisatsiooniga.

Lõuna-Eestis Kiidjärve lähistel asuv Maarja Küla on koduks 32 intellektipuudega noorele vanuses 18-32 eluaastat. Ulatuselt on Maarja Küla üks rahvusvahelisemaid heategevusprojekte, mida on kokku toetanud üle 91 000 inimese 13 erinevast riigist.

Esmaspäeva õhtul laulavad näitlejad Maarja Küla toetuseks heategevuskontserdil «Kuula palun!» Tallinnas Vene Draamateatris. Kaheksandat järjestikust aastat astuvad intellektipuudega noorte kodu Maarja Küla toetuseks lavale mitukümmend armastatud Eesti lauljat ja näitlejat.

Kontserdisarja kogu piletitulu ja esinejate honorarid loovutatakse taaskord Maarja Küla ettevõtmiste toetuseks.

«Kuna ajad on kitsad, siis on nii korraldajameeskonnal kui esinejatel seekord eriti hea meel muusika taas Maarja Küla heaks kõlama panna ning ka iga kontserdikülastaja panus on mitmekordset tänu väärt,» rääkis kontserdi üks korraldajaist Jaanus Kukk.

Maarja Küla juhataja Ly Mikheim avaldas siirast rõõmu, et läinud aastatel äärmiselt menukaiks kujunenud kontserdid taas aset leiavad ning et Eesti inimestes leidub ka rasketel aegadel soojust endast nõrgemate heaolu eest hoolitseda.

«Eelmise aasta kontsertide abil saime sisustada Maarja Küla kõige uuema elamu, sellest suvest kümnele küla elanikule koduks saanud Eesti Maja,» rääkis Mikheim ja lisas, et varasematel aastatel on muusika abil käima lükatud veel mitmeid külale eluliselt vajalikke ettevõtmisi.

Mikheimi kinnitusel suunatakse seekordse kontserdisarjaga kogutud toetus Maarja Küla uusima projekti, hetkel kitsaste olude tõttu katkestatud külakeskuse ehitustöödesse.

«Külakeskusest saaks Maarja Küla kauaoodatud seltsimaja – koht, kus noored saaksid korraldada erinevaid üritusi, õpitube ning lihtsalt koos aega veeta,» lausus Mikheim.

8. novembril toimunud kontserdil laulsid näitlejad Maarja Küla toetuseks Tartus Vanemuise teatri suures saalis.

Tagasi üles