«Hakkab tekkima arvutiteküllastus, prioriteediks on kujunenud tarkvara,» ütles Ainsaar. Arvutid ja internetiühendus on jõudnud juba lasteaedadessegi.
Samas leiab Tartu Hiie kooli direktor Helgi Klein, et Tiigrihüpe on nende kooli ära unustanud. «Me ei tulnud selle peale, et enda olemasolu meelde tuletada,» tunnistas ta. Hiie koolis õpivad kõne- ja kuulmishälvetega lapsed kogu Eestist.
Et Hiie kooli lõpetanud pääseksid kutsekoolidesse, peavad nad suutma tavakooli lõpetajatega konkureerida, kinnitas Klein. Selleks peavad kõik õpilased saama arvutiõpetust.
Tänu õpetajate kirjutatud projektile on praegu Hiie kooli pedagoogide käsutuses kaks arvutit, kaheksa arvutit on saatnud soomlased, kaks kompuutrit muretses kool eelarveraha eest.
Hiie kooli õppealajuhataja Hene Binsoli hinnangul kuluks koolile üks klassitäis arvuteid veel ära. «Mujalt Eestist pärit lapsed saavad arvuti kaudu suhelda oma lähedaste ja sõpradega,» selgitas ta.
Arvutitunnid algavad Hiie koolis kuuendast klassist, nooremad õpilased teevad arvutimaailmaga tutvust ringides.
Tiigrihüppe projektijuht Tiina Veldre jäi nõusse, et erivajadustega laste koolidele on pööratud vähe tähelepanu. «Puudega laps jõuab arvuti abil paremini edasi, seepärast võiks arvutiõpe alata võimalikult vara,» ütles ta.
Emajõe kooli arvutiõpetaja Jaan Aruväli väitel on nägemispuudega ja pimedatele õpilastele arvutiõpetus hädavajalik.
«Arvuti loeb lastele õppetükid ette. Ka paberit kulub nii vähe, sest õppetekstid on arvutikettal,» selgitas ta. Tervele õpilasele on arvuti hea abivahend, kuid ta saab selleta hakkama.