Mis on eelneva väljaütlemise mõte. Väikesed, nii-öelda liidetavad omavalitsused on seni rõhutanud oma probleeme. Tegelikult toob tõmbekeskusepõhine halduse uuendamise kava nende mured keskuste kabinettidesse ja lahendused keskuste eelarvetesse.
Uue organisatsiooni loomisest hoopis keerulisem on kliendiga seotud küsimuste ja küsitavuste lahendamine. Seal pole päevakorral ainult raha: suurema või väiksema omavalitsuse, rasvasema või kõhnema eelarve teema. Hoolekande põhiprobleem on sama eespool riivamisi käsitletud enamuse ja vähemuse teema.
Sotsiaalhoolekande kliente käsitletakse amorfse marginaalse vähemusrühmana. Koalitsiooni-opositsiooni poliitilisi mänge harrastatakse vana rahvatarkuse «kuidas küla mulle, nõnda mina külale» stiilis. Potentsiaalse hoolekandeteenuse vajaja nõrk positsioon on kirja pandud seadusesse.
Ühelt poolt tuleneb see kliendi õiguste, teisalt riigi ja omavalitsuse kohustuste ebamäärasest fikseerimisest. Sama mure, ebamäärasus õiguste ja vastutuse piiritlemisel, kimbutab paljude teenuste korraldust. Aga seda probleemi liitmised ja lahutamised ei lahenda.
Halduskorraldus (haldusruum) kujundab vaid ühe kihi inimeste käikudest, sidemetest. Tema kõrval on ju tähtsad ka majandusruum (töökohad, teenused), sotsiaalne ruum (inimeste ja organisatsioonide vahelised suhted) jms. Kindlasti ei mõju liitmised-lahutamised sotsiaalseid sidemeid tugevdavalt ja pole seetõttu ühele osale kogukonnast või tervele kogukonnale vastuvõetavad.
Teine osa kogukonnaliikmetest aga hääletavad sellise hoiaku vastu. Hääletavad jalgadega, rännates sinna, kus on töö või teenused. Lõpuks ei tule see ju kellelegi kasuks, et kogukonnaliikmete elu ja ametnike toimetamised haakuvad selle tulemusel omavahel üha vähem ja vähem.