/nginx/o/2013/09/06/2339177t1had25.jpg)
«Vaata, kui hea on, kui saab näidata, et on ilusaid naisi ka seal, muidu kõik arvavadki, et naised on ainult burkades,» rääkis ajakirjanik Õnne Pärl.
Eile õhtul aitas Pärl Tartu Ülikooli ajaloo muuseumis üles panna tükikest tavaarusaamast erinevat Afganistani. Täna kell 17 avab ta oma fotonäituse «Armastatud Afganistan» ning esitleb samanimelist raamatut.
Näitus annab autori sõnul sada protsenti ülevaate elust Afganistanis. Pärl püüdis kahe aasta jooksul pildile üle 10 000 hetke selle riigi igapäevaelust, kommetest ja inimestest. Näitus murrab arusaamu Afganistanist kui vaid sõjalise konflikti piirkonnast. Autori sõnul oli väljapanekuks 70 pilti valida äärmiselt raske. «Õudne kiusatus oli muidugi võtta kõige ilusamad maastikud ja laduda ritta,» ütles Pärl. Aga autori sõnul pole tegu fotonäitusega, vaid dokumentalistikaga. Iga pildi juures on tekst, milleta läheks olulist infot kaotsi.
Vabakutseline ajakirjanik Õnne Pärl elas koos abikaasaga Afganistanis aastatel 20062008. Ta külastas 11 provintsi, reisides ilma relvastatud kaaskonnata ning kajastas teemasid alates laste olukorrast ja lõpetades kanalite rajamisega.