Viljapuuaedades käib saagikorjamine vihmaga võidu

Vilja Kohler
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Vasula aia juhataja Imbi Rohejärv tõdes, et vihmased ilmad on paljud ploomid puu otsas juba mädanema pannud.
Vasula aia juhataja Imbi Rohejärv tõdes, et vihmased ilmad on paljud ploomid puu otsas juba mädanema pannud. Foto: Margus Ansu

Ploomisaak on Tartumaa suurtes aedades tänavu täitsa hea ning oleks veelgi parem, kuid sadu rikub osa saagist ära: osa ploome läheb vihma käes lõhki ja osa mädanema.

«See sort siin eriti ei mädane, aga kogu aias on pilt midagi muud, on ikka päris palju mädanenud ploomi,» rääkis tulundusühistu Vasula Aed töötaja Heinrich Sell, kes firma 60-hektarilises aias koos kahe naisega kiiresti ühe ploomipuu otsast teise otsa ronis.Vihmast ei teinud neist keegi välja. «Kus sa tänavu seda head ilma võtad,» ütles Sell. «Kui seda ootama hakkad, jääbki kõik korjamata.»Ploomid tikuvad tõesti mädanema, sest puud on vanad, tõdes tulundusühistu Vasula Aed juhatuse esimees Imbi Rohejärv. «Puid peaks iga nädala pritsima, aga selleks pole ju ilma ja pritsimine maksab,» lisas ta.Ploomid, mis Vasulas pole kolmel viimasel aastal kandnud, annavadki seal sel sügisel parima saagi. Et aias valmib kõik tavaliselt ajast nädal-paar hiljem, on ka Vasulas ploomikorjamine seitsmelt hektarilt alles alguses ning sellepärast ei saa veel saaginumbritest rääkida.
Pikemalt loe homsest Tartu Postimehest.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles