Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto
tartu
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tartlased said netifoorumi

Raul Kübarsepp FOTO: Postimees.ee

Tartlane, firma Playtech Estonia kujundaja Raul Kübarsepp lõi ingliskeelse tasuta vabavara baasil portaali tartu.info, kuhu kõik linlased on oodatud arutlema, vaidlema ja infot vahetama.

Kübarsepa sõnul sündis tema foorumiidee soovist võimaldada Tartu lapsevanemail, endal kaasa arvatud, suhelda lasteaedadega operatiivselt, ka reaalajas.

«Pöördusin selle ettepanekuga Tartu linnavalitsuse poole aasta tagasi,» ütles Kübarsepp. «Seal moodustati spetsialistide grupp, kes hakkas seda arutama, aga nagu ikka, võtab mingi tulemuseni jõudmine nii suures ametkonnas kaua aega. Nii ostsingi ise domeeninime ja tõmbasin asja käima.»

Esialgu on Kübarsepa koostöö linnaga piirdunud Tartu logo kasutamise õigusega foorumiportaali päises.

«Tulevikus võiks selles olla ka Tartu kodulehelt tuntud rubriigi «Ametnik vastab» moodsam variant,» rääkis Kübarsepp. «Tartlased saaksid kõigepealt mingil teemal arutleda ja kui arutelu on lõppenud, kutsutakse kodanike küsimustele vastama selle ala spetsialist.»

Kübarsepa sõnul on veebilehekülg juba praegu tarvitatav, kuid ingliskeelse vabavara lõpuni tõlkimine võtab tal veel mõned nädalad aega. Näiteks kuvab programm praegustele kasutajatele veateateid inglise keeles.

Tagasi üles
Back