Kas tervisekõndijad võivad ka vähem kui 15 km matkata?

Sirje Kree Tartu tervishoiu osakonna juhataja

FOTO: TPM

Homme keskpäeval Küüni tänava pargis algava tervisepäeva peasündmus on 15-kilomeetrine tervisekõnd. Kas osavõtjail on võimalus teha ka lühemat matka, kui see mõnele kepikõnniharrastajale liiga pikk maa tundub?

Sirje Kree
Tartu tervishoiu osakonna juhataja


Kui inimene ei jaksa nii pikka rada läbida, siis ta lihtsalt pöörab varem otsa ringi ja tuleb sama teed pidi tagasi.Miline on marsruut?

Kõnd algab Küüni tänava pargist. Pärast soojendusvõimlemist antakse start seal kell 12.30. Keppe on võimalik tasuta laenata. Rada viib kõigepealt üle Kaarsilla. Siis kulgeb Narva maanteed pidi ja mööda Raadi kergliiklusteed nii kaugele kui saab, ja sealt jälle parki tagasi.Kui pikk rada täpselt on?


Mõõtsin ise ära. See on edasi-tagasi 11,2 kilomeetrit.Kas neil, kes tervisekõndi teha ei viitsi, pole mõtet homme kesklinna tullagi?


On ikka. Küüni tänava pargis saab näha tantsijaid ja võimlejaid ning ise võimelda. Üles  on seatud tervisetelk, kus igaüks saab tasuta oma tervist kontrollida ja muud asjalikku nõu küsida ning kas või ennast masseerida lasta.

Tagasi üles