Uues uhkes keemiahoones pidi õppe- ja teadustöö lahti minema kohe käesoleva õppeaasta alguses, kuid praegu puudub majas veel tööks vajalik mööbel ning uue hoone katsetamine toob üha uusi üllatusi.
Uus keemiahoone pakub üllatusi
«Maja peaks normaalsetes tingimustes tööle hakkama võibolla esimesest oktoobrist,» lubas Tartu Ülikooli planeerimistalituse juhataja Heiki Pagel. Osa keemikuid on juba Jakobi tänava vanast keemiahoonest jõudnud uude kolida, osa pakib veel aga asju.
Õppetöö käib Pageli sõnul praegu selleks majja ajutiseks paigaldatud mööbliga.
Veniv mööblihange
Uus keemiahoone sai teatavasti laboritesse spetsiaalse laboritehnika ning sisseseade, mis praegu on katsetamisel ning peaks õige pea töökorras olema. Küll aga on endiselt puudu tavamööbel – lauad-toolid.
«Mööbliga on nii nagu viimasel ajal kombeks, et hange vaidlustati korduvalt ning kõik venis natuke pikemaks kui meie plaanides kirjas oli,» selgitas Pagel. Praeguseks on Pageli kinnitusel aga mööbel juba teel või isegi kohal ning paigaldamisel.
Keerulisim Euroopas
Olemasoleva ja paigaldatud laboritehnika teinud Saksa ettevõtte Waldner kinnitusel on keemiahoone kõige keerulisema ja mahukama sisseseadega maja, mille nad viimase kümne aasta jooksul Euroopas teinud on. Seega võtab kogu süsteemi katsetamine ning täistöökorda saamine Pageli sõnul aega.
«Maja on väga keeruline ning ega me lootnudki, et lülitad nupu sisse ja kõik hakkab kohe tööle,» ütles Pagel.
Üllatusi on toonud maja muuski osas. Maapinnast allapoole jäävate evakuatsiooniväljapääsude juurde hakkas viimase aja suuremate vihmade tõttu vesi kogunema ning sealt omakorda keldrisse imbuma.
«See juhtub aga ainult suure sademehulga korral ning praegu otsime probleemile koos projekteerija ja ehitajaga lahendust,» sõnas Heiki Pagel.