K, 29.11.2023

Röövpüüdjate elu läheb Võrtsjärvel kibedamaks

Risto Mets
, reporter
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Võrtsjärv.
Võrtsjärv. Foto: Uno Rootsmaa

Eesti suurima sisejärve ääres Kivilõppel korrastavad keskkonnainspektsioon ja keskkonnainvesteeringute keskus ühiselt kordonihoone, et inspektsioon saaks Võrtsjärve kalavarusid kurikaelte eest paremini kaitsta.


Viimastel aastatel on kõige rohkem rikkumisi registreeritud just kalapüügi valdkonnas ning valdav enamus neist avastatakse siseveekogudel. Suurel osal rikkumistest jääb aga pahategija avastamata ning keskkonnainspektsioon eemaldab üksnes ebaseaduslikult veekogusse pandud püügivahendid, märkis keskkonnainvesteeringute keskuse kommunikatsioonijuht Kristiina Pennar.

Et tabada oleks võimalik ka röövpüüdjaid endid, peavad inspektorid viibima veekogu läheduses võimalikult sageli, et rikkumisi saaks kiiremini avastada.

Just sellel põhjusel renoveeritaksegi Kivilõppe kordon piirkondlikuks keskuseks ning korrastatakse vaatlustorn ja paadikuur, kus saab hoiustada nii töövahendeid kui röövpüüdjatelt ära võetud püüniseid.

Lisaks saab korda ka Kivilõppe hoone ümbrus ning rajatakse spetsiaalne plats äravõetud püügivahendite puhastamiseks ja sorteerimiseks ning järelevalvevahendite ja -tehnika hooldamiseks.

Keskkonnainspektsiooni pressiesindaja Leili Tuul kinnitas Postimees.ee'le, et kui maja korda saab, hakkavad inspektorid seal väga sageli ka baseeruma. Lisaks sellele on Kivilõppe kavas kasutusele võtta koolituskeskusena.

Tuul tõi ka näite, et enam kui kolmandik Viljandimaa röövpüügijuhtumitest pannakse toime Võrtsjärvel. «Kui mullu oli Viljandimaal 137 röövpüügiga seotud juhtumit, siis võrtsjärvel leidis neist aset 51,» põhjendas Tuul, miks just Võrtsjärvel on vaja kindlasti kohal olla.

Vastava rahastamisotsuse allkirjastasid täna keskkonnainvesteeringute keskuse ja keskkonnainspektsiooni esindajad. Kokku lähevad tööd maksma viis miljonit krooni, mis tuleb toetusena Euroopa Regionaalarengu Fondist (ERF).

Lähiaastatel on kavas sarnaseid töid ERFi toel teha ka Mustvee kontoris. Kokku on kavas aastatel 2007-2013 keskkonnainspektsiooni erinevate projektidele anda kuni 100 miljonit krooni ERFi toetust.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles