K, 29.11.2023

100 000 angerjajõnglast leidis uue kodu

, reporter
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Vooremaa järvedesse, Võrtsjärve ja Vagula järve Võrumaal asustati ligi 100 000 ettekasvatatud angerjat
Vooremaa järvedesse, Võrtsjärve ja Vagula järve Võrumaal asustati ligi 100 000 ettekasvatatud angerjat Foto: Aimar Rakko

Eile asustati Vooremaa järvedesse, Võrtsjärve ja Vagula järve Võrumaal ligi 100 000 ettekasvatatud angerjat.


Võrtsjärve ääres asuvas Triiton PR ASi kalakasvanduses üles kasvatatud angerjad olid Keskkonnaameti Jõgeva-Tartu regiooni vee-elustiku spetsialisti Aimar Rakko sõnul 2,5 - 3 aastased, umbes 20 cm pikkused ja kaalusid keskmiselt 4,1g.

Angerjad asustasid koostöös keskkonnaametiga ümber AS Interfish Baltic töötajad. Lõviosa väikestest vingerdajatest sai endale Võrtsjärv - ligi 79 000, ülejäänu asustati Vooremaa järvedesse ja Vagula järve.

Angerjagurmaanidel ei tasu eilsest angerjaasustamisest innustatuna niipea veel hea saagi lootuses põhjaõngedega Võrtsu äärde tõtata. Rakko sõnul võtab angerjate täismõõtu kasvamine oma 6 aastat aega. Võrtsjärvest ja Peipsist tohib püüda alles 55 cm pikkuseid angerjaid, teistest järvedes on alammõõt 50 cm.

Ettekesvatatud angerjate asustamine järvedesse on Rakko sõnul pidev protsess. «Võrtsjärve oleme 90. aastate algusest peale peaaegu igal aastal ettekasvatatud angerjaid asustanud,» ütles ta.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles