Kutseõppurid said staadionita väljaku

Võrkaiaga piiratud ning pimedal ajal valgustatav pallimängude väljak Tartu Kutsehariduskeskuse Kopli tänava õppehoone taga on osalt katte alla saanud, teine pool ootab veel tartaankatte paigaldamist. Esiplaanil olev asfalt kuulub aga kooli vanale staadionile, mille asemele niipea uut ehitama hakata pole plaanis.

FOTO: Sille Annuk

Värviline staadioni ja mänguväljakuid kujutav asendiplaan rippus sügisel Tartu Kutsehariduskeskuse Kopli tänava hoone seinal. Tänaseks on projekt sahtlis, sest pole enam aktuaalne – pole raha, pole staadioni.


Staadion oli siiski vaid üks osa välistingimustesse kavandatud sportimisvõimalustest, selle kõrvale pidi rajatama veel kaks pallimängude väljakut, millest üks siiski 15. juuliks valmib.
Väljaku paremal poolel saab mängida nii tennis- kui võrkpalli, vasakul aga korvpalli. Kahe väljaku vahelisele alale tulevad sektsioonidega teisaldatavad tribüünid, mida vajadusel saab paigutada ka praeguse vana asfaltkattega staadioni kõrvale.  

Aura sündroom

Mullu sügisel valmis kutsehariduskeskusel 1,8 miljonit krooni maksnud NBA tingimuste tasemel põrandaga võimla. Sportimisvõimaluste suurejooneline arendamine on kutsehariduskeskusele oluline. «Tahame, et meie õpilastel oleks võimalik pärast kooli kuidagi aega sisustada ja parem on ju, kui nad saavad seda veeta sportides, selgitas Tartu Kutsehariduskeskuse haldustalituse juhataja Toomas Lelumees.

«See on nii-öelda Aura sündroom: kui polnud Aurat, polnud ujujaid, nüüd on Aura ja ujujaid nii palju, et ei mahu äragi,» naljatas ta. Kui tulevad võimalused, tulevad ka sportlased, on ta veendunud.

Kavandatud staadion oli plaanis anda nii kutsehariduskeskuse kui ka kunstigümnaasiumi õpilaste kasutada. Praeguseks on üheksamiljonilise eelarvega spordiehitisest valmis kolm miljonit krooni maksma läinud pallimänguväljakute osa. Staadioni ning teise palliplatsi ehituseks raha ei ole, mistõttu staadioni ehitus niipea ei alga.

«Enamiku oma plaanidest oleme saanud arengukava kohaselt ellu viia, staadion on üks väheseid, mis on toppama jäänud,» ütles Tartu Kutsehariduskeskuse direktori asetäitja haldusalal Mati Rammul. Projekt staadioni ehituseks oli valmis juba 2007. aastal, ehitus on aga mõttes ja arengukavas olnud 2004. aastast.

Kavandatud oli ehitada peaaegu täismõõtmetes staadion. Lõplikult sai projekteeritud 330-meetrise jooksuringiga harjutusstaadion kiirendusradade, kaugushüppekastide ja kuulitõukesektoriga.

Ehitamisaeg teadmata

Seda, millal staadioni ja teise pallimänguväljaku ehitus alata võiks, ei oska Mati Rammul lubada. «Sel aastal ei ole plaaniski ning järgmisel aastal tuleb samuti kaaluda: kui kindlat finantseeringut  ei ole, siis koppa maasse lüüa ei saa.»

Tartu Kutsehariduskeskuse teise maja, Põllu tänava õppehoone juurde oli Rammuli sõnul samuti juurdeehitisse kavandatud ehitada spordisaalid, kuid et Euroopa Liidu struktuurifondide rahastamisel spordirajatisi prioriteetseks ei peeta, tuli spordisaalid kavast maha tõmmata.

Tagasi üles