Volikogu järgmine koosseis saab tasu uue korra alusel

Raul Sulbi
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Tartu linnavolikogu istung.
Tartu linnavolikogu istung. Foto: Margus Ansu / Postimees

Tartu volikogu kinnitas täna linnavolikogu liikmetele tasu ja hüvituste maksmise korra ja tunnistas kehtetuks 1993. aastast pärinevad otsused, mis sidusid volinike tasud keskmise palgaga.

Volikogu uue koosseisu liikmetele hakatakse maksma 1000 krooni istungil osalemise eest ning 500 krooni kuus volikogu liikme ülesannete täitmise eest, vahendas linnavolikogu pressiesindaja.

Kuutasu ei maksta nende kuude eest, kui volikogu istungeid ei toimu. Täiendavalt hüvitatakse kuludokumentide alusel volikogu liikme ülesannete täitmisel tehtud kulutused (nt lähetustega seotud kulud).

Komisjonide liikmete töö tasustamisel kaob ajaline arvestus – komisjoni koosolekul osalemise eest saab 300 krooni olenemata koosoleku kestusest. Elektroonilisel koosolekul osalemise tasu on 50 krooni.

Volikogu esimehe, aseesimehe, komisjoni esimehe ja fraktsiooni esimehe tasu ning hüvitused otsustab linnavolikogu nende ametisse valimisel või
fraktsiooni registreerimisel.

Tartu volikogus on seni makstud hüvitusi 1993. aastast pärit otsuste
alusel, mis lähtusid riigikogu esimehe ja liikmete palgast, sidudes nõnda
volikogu erinevate tasude suurused keskmise palgaga.

Eelmise aasta novembris otsustati Tartu linna ametiasutuste palgajuhendit kinnitades külmutada nii volikogu kui linnavalitsuse liikmetele makstavad tasud sel hetkel kehtinud suuruses. Käesoleva aasta märtsis aga kärbiti kõiki volikogu hüvitusi ning linnavalitsuse liikmete palkasid 10 protsendi võrra.

Praegu makstakse volikogu esimehele tasu 44 724 krooni, aseesimehele 12 424 krooni ning volikogu komisjoni esimehele 2485 krooni kuus. Volikogu liige saab istungil osalemise eest 1052 krooni, komisjoni liikmele makstakse hüvitust koosoleku esimese tunni eest 100 krooni, iga järgneva tunni eest 75 krooni ning elektroonilisel koosolekul osalemise eest 50 krooni. Fraktsioonide esimeeste tööd ei ole siiani tasustatud.

Linnavolikogu kulutusi järgmistel aastatel mõjutab kokkuvõttes see,
millised tasud otsustab oktoobris valitav uus koosseis määrata volikogu
esimehele, aseesimehele ning komisjonide ja fraktsioonide esimeestele.
Samuti avaldab mõju komisjonide arv ja nende suurus ning kui palju toimub volikogu istungeid.

Volikogu tasu ja hüvituste maksmise korra eelnõu esitasid ühiselt kõik
volikogu fraktsioonid ja Rahvaliidu esindajad.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles