Tour d’ÖÖ tuleb taas

Eelmine Tour d'ÖÖ Tartus.

FOTO: Alan Proosa

Ka tänavu saavad linnaratturid kokku tulla ja ühiselt Tartus rännata. Linnafestivali raames kogunetakse homme kell 20 Raekoja platsil järjekordseks Tour d’ÖÖks.

Tour d’ÖÖ, mida korraldab Tallinn Bicycle Weeki meeskond, on Tartus juba teist aastat. Mullu võttis õhtuse retke ette umbes viissada rattasõitu armastavat inimest. Ürituse üks eestvedajaid Risto Kalmre avaldas lootust, et ka sel aastal võtab Tour d’ÖÖst osa sama palju või rohkemgi inimesi.

«Alustame sõitu taas kord Raekoja platsilt ja lõpetame Sõpruse silla all, kus tuleb UIT-festivali häppening,» ütles Kalmre. Distants on korraldaja sõnul umbes kahekümne kilomeetri pikkune ning läbi sõidetakse ka linnafestivali nurgataguseid asukohti.

«Sel aastal on Tour d’ÖÖ linnafestivaliga põimitud ja see on üks moodus, kuidas festivali kogeda,» ütles ta.

Osalema on oodatud kõik, kellel on ratas ja sellel ka tuled küljes. «Kohapeal seletame kindlasti seda, kuidas sõit välja näeb, sest meil on sõidu ohutuks korraldamiseks paika pandud oma reeglid,» ütles Kalmre.

Ratturite ees sõidab muusikaga rattur, kellest mööda sõita ei tohi. Kuna liigutakse rahulikus tempos, siis pole oodatud ka möödasõidud ja kasutada tuleb üht ettenähtud sõidurida või jalgrattateed. Lisaks räägitakse osalejatele lihtsamatest käemärkidest, mis on jalgrattasõidul olulised.

Rataste massi juhivad nn karjused, keda tuleb tähele panna ja kuulata. Homme on kohal kümmekond korraldajat, kes aitavad üritust korraldada. «Me oleme raadiosaatjatega ühenduses ja sellisel üritusel kümnest inimesest täiesti piisab,» arvas Kalmre. Ta lisas, et Tallinnas juhiti seitsmeteistkümnekesi kahte tuhandet rattasõitjat.

Korraldaja sõnul ei ole sellist rahvamassi kontrollida siiski lihtne, kuid siiani pole vahejuhtumeid olnud. «Oleme teinud juba 14 sõitu ja vilumus on olemas, autojuhid on ka üldiselt mõistvad,» ütles Kalmre. Tema sõnul tullakse pigem huvi pärast uurima, millega on tegu.

Tagasi üles