K, 6.12.2023

Miks on Ehituse ABC parklas parkimine muudetud tasuliseks?

Jaan Olmaru
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Parkla
Parkla Foto: Toomas Huik

Miks on Ehituse ABC parklas sõidukite parkimine tasuliseks muudetud ja klientidelt nõutakse parkimiskella kasutamist?Vastab Ehituse ABC Tartu Annelinna kaupluse juhataja Sven Kraak: Parkimine ei ole tasuliseks muudetud, aga parkimiskella tuleb küll kasutada.

Miks?

See on sellepärast, et siin kõrval on täika ja laupäeva hommikul, enne kui me kaupluse lahti teeme, on parkla täituru müüjate autosid täis pargitud. Meil ei olnud teist lahendust. Laupäeviti oli parkla täiesti kinni. Aga meie kliendid ostavad ikkagi suuri asju, näiteks segusid ja uksi, ja neid pole võimalik kuhugi kaugele tassida.

Kas maksma ei pea?

Ei. Meil ei ole selleks automaatigi.

Aga kui inimesel läheb poes kauem kui tund aega?

Üldjuhul ei lähe. Kui panna lubatud ajaks kaks tundi, siis on selge, et turuinimesed hakkavad seda ära kasutama ja parkla oleks täpselt sama umbes.

Kui suur on trahv?

Tavaliselt on tehtud 30 eurot trahvi. Aga oleme teinud nii, et kui meie enda kliendid on trahvi saanud, saame need tühistada. Oleme seda ka teinud. Välja arvatud mõned valetajad, kes on  täiturul müüjad, aga ütlevad, et ostsid meil kruvisid.

Kuidas selle kindlaks teete?

Üldjuhul me ikka usume inimesi.

Mis ajast selline kord kehtib?

Kui turg mais alustas, pöördusime linnavalitsusse ja meile öeldi, et muud lahendust pole, kui pood peab ise oma parkimise korraldama. Seejärel pöördusimegi Ühisteenuste poole ja see oli ainuke lahendus.

Kauaks uus süsteem kehtima jääb?

Kui septembris täiturg ära kaob, siis kaob ilmselt ka vajadus. Parkimiskella nõue kaob, aga parkimist piirame ikkagi nii, et parkida saavad vaid Ehituse ABC kliendid. Kui pood on kinni ja parklas seisavad autod, võib neid ikkagi trahvida.  

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles