Ülikooli ajaloomuuseumi valgesse saali tuli eile pidulikule vastuvõtule üle saja linna ja maakonna koolinoore, kes kõik on oma koolide kõige tublimad õpilased ja lõpetavad medali või kiitusega. Tublidele anti lilli ja väike rahaline preemia, mängiti muusikat ja tehti pilti.
Hõbedapoistel on tulevik veel lahtine
Punased roosiõied kõrvale pannud ja nende asemel suupistetaldrikud kätte võtnud sõbrad Rene Lõhmus (vasakult), Illimar Born ja Kristjan Joost rääkisid, et saavad pisut kullamaigulised hõbemedalid, sest täiusliku viierea lõhkunud neljad olid kõik tugevad.
Tamme gümnaasiumi lõpetaja Lõhmus ja Elva gümnaasiumi tulevane vilistlane Joost saavad nautida veel viimaseid päevi vabadust. Juba 1. juulist astuvad nad kaitseväkke, et saaks selle elust aasta võtva kohustuse enne kõrgkooli täidetud.
Pealegi on siis pisut veel aega mõelda, kas praegu valitud eriala on ikka see, millega võiks edasi tegeleda. Lõhmus plaanib enne sõjaväge dokumendid viia Tallinna logistika erialale, Joost aga majandusse, kuhu sissesaamine on juba kindel.
Kui aga tagasi tsiviilellu tulles on soovid ja plaanid muutunud, siis ei tohiks hõbemedalistidel eriala vahetamine keeruline olla.
Joosti koolivend Born rääkis, et tema läheb esialgu edasi õppima ning lükkab väeteenistuse edasi. Mida aga täpselt õppida, on ikka veel lahtine, praegu on kaalukausil majandus, füsioteraapia ja ka lennuakadeemia.
Tänavu on kuldmedaliga lõpetajaid Tartumaal 45, hõbemedaliste 68, lisaks lõpetab 11 noort oma kooli parimana kiituskirjaga. Viimaste hulgas on näiteks viis kutsehariduskeskuse lõpetajat.
Ülekaalukalt lõi teisi koole medalisaajate hulgaga Hugo Treffneri gümnaasium, sealt tuli väga hea õppetulemusega õpilasi tänavu 39. Kui viimastel päevadel enne lõputunnistuse kättesaamist just midagi ootamatut ei juhtu, siis 15 neist lõpetavad kuldmedaliga ja 24 hõbedaga.
Medaliedetabeli järgmisel kohal on Annelinna gümnaasium, kus kuldmedaleid kuus ja hõbedaid viis, ning seejärel Miina Härma gümnaasium viie kulla ja seitsme hõbedaga.