Algab Tartu tulevase riigigümnaasiumi projekteerimine

Risto Mets
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Nooruse 9 koolimaja tulevane välimus.
Nooruse 9 koolimaja tulevane välimus. Foto: Tartu linnavalitsus

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) sõlmis täna projekteerimis- ja ehituskonsultatsioonifirmaga AS Amhold lepingu Tartusse rajatava tulevase riigigümnaasiumi õppehoone projekteerimiseks.

Ligi 6800 ruutmeetri suuruse koolikompleksi projekteerimistööde maksumus on 82 320 eurot, millele lisandub käibemaks. Projekt saab valmis 2014. aasta kevadel, ehitusega on plaanis alustada sama aasta suvel ning kool avada 2015. aasta sügisel, rääkis RKASe turundus- ja kommunikatsioonijuht Madis Idnurm.

Projekteerija ülesanne on sobitada Tartu Tamme gümnaasium ja Tartu täiskasvanute gümnaasium olemasolevasse Nooruse 9 koolimajja, muutes samal ajal hoone nüüdisaegseks ja õpilasesõbralikuks.

Gümnaasiumiosas on õpilaste arvuks planeeritud 540, täiskasvanute gümnaasiumis hakkab õppima aga eeldatavalt 500 noort. Õppetöö hakkab käima kahes vahetuses.

RKAS-ele andis koolimaja ehitusega seotud hangete korraldamiseks volitused Tartu linnavalitsus oma 27. märtsi korraldusega. Tulevase riigigümnaasiumi rajamist rahastatakse valitsuse heaks kiidetud ja Euroopa Komisjoni kinnitatud gümnaasiumivõrgustiku korrastamise meetmest.

Märksõnad

Tagasi üles