Tartu Ülikoolis algas lõpuaktuste hooaeg

Marju Himma-Kadakas
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Teiste hulgas jõudis pika õpingutee finišisse Tõnu Strandson (pildil vasakul), kes asus 2001. aastal õppima geograafiat.
Teiste hulgas jõudis pika õpingutee finišisse Tõnu Strandson (pildil vasakul), kes asus 2001. aastal õppima geograafiat. Foto: Margus Ansu

Tartu Ülikooli realia et naturalia valdkonna lõpuaktusel said eile diplomi kätte loodus- ja tehnoloogiateaduskonna värsked magistrid. See avas kahenädalase lõpuaktuste hooaja ülikoolis.

Teiste hulgas jõudis pika õpingutee finišisse Tõnu Strandson (pildil vasakul), kes asus 2001. aastal õppima geograafiat. Et töö- ja pereelu nõudsid oma, katkesid õpingud mõni aasta hiljem. Magistrikraadini aitas Strandsonil jõuda kõrgharidustee katkestanutele mõeldud haridusprogramm TULE.

Nii loodus- ja tehnoloogiateaduskonna dekaan Peeter Burk kui ka füüsikaprofessor Jaak Kikas ärgitasid lõpetajaid tulema õpinguid jätkama doktorantuuris. Küsimusele, mis nüüd edasi saab, vastas Tõnu Strandson eile pärast lõpuaktust kindlalt: «Sööma lähme.»

Seda, mis õpinguteel edasi saab, veel täpselt ei tea. Kohe praegu doktorantuurimõtteid värskel magistril peas ei ole. «Võib-olla aasta pärast,» lisas Strandson. Eks kaasa Siiri Sepp ja poeg Siim on aastate jooksul isa õppimist üksjagu näha saanud, märkis ta.  

Tänavu astub Tartu Ülikoolist bakalaureusediplomiga välja 1415 tudengit, magistridiplomiga 1213 ja rakenduskõrgharidusdiplomiga 292 tudengit. Eriti heade õpitulemuste eest saavad tunnustava cum laude tiitli 230 lõpetajat.

Viie aasta eest otsustati, et ülikooli peahoone aulas on väärilised diplomi kätte saama vähemalt magistrikraadini jõudnud õppurid ehk bakalaureusediplomi saavad lõpetajad kätte ülikooli ajaloomuuseumi valges saalis. Vahepealsetel aastatel on see tõesti nii olnud, kuid tänavu peetakse 14st bakalaureuseastme lõpuaktusest kümme ikkagi ülikooli peahoones.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles