Tartu linnavoliniku süüasja eelistung toimub juuni lõpus

Urbo Vaarmann

FOTO: Margus Ansu / Postimees

Tartu linnavolikogu korruptsioonis süüdistatava keskerakondlasest liikme Urbo Vaarmanni süüasjas toimub eelistung juuni lõpus.

Kui alguselt pidi eelistung toimuma reedel, siis kohus lükkas selle edasi 26. juunile, ütles Tartu kohtute pressiesindaja BNSile.

Politsei pidas mullu mai keskel Vaarmanni kuriteos kahtlustatavana kaheks ööpäevaks kinni. Vaarmann sai esialgu kahtlustuse pistisega seotud kuriteos ning soodustuskelmuses. Kohtueelse uurimise lõppedes sai Vaarmann süüdistuse korduvas pistise andmises ning pettuse teel soodustuse saamises või soodustuse mitte-eesmärgipärases kasutamises.

Juriidilise isikuna tuleb koos Vaarmanniga kohtu etta astuda OÜ-l Puhkepesa, mis sai Vaarmanniga sarnased süüdistused juriidilise isikuna. Lisaks süüdistab prokuratuur OÜd Avicia juriidilise isikuna toime pandud soodustuskelmuses, Olegi eraisikuna toime pandud soodustuskelmuses ja Üllet korduvas pistise võtmises.

Mullu kevadel märkis prokuratuur, et uurimise andmeil olid kuriteod toime pandud ajavahemikul alates 2010. aasta teisest poolest kuni mullu suveni ning korruptsioon oli seotud uurimisaluse isiku tegevusega Tartu linnavolikogu arengu- ja planeerimiskomisjoni töös.

Samuti kahtlustati mullu suvel Vaarmanni selles, et ta taotles pettuse teel abikaasale kuuluva äriühingu nimel põllumajanduse registrite ja informatsiooni ametilt (PRIA) rahalist toetust summas ligi 300 000 eurot. Uurimise andmeil on taotletud summa välja makstud osaliselt.

Uurimise alla sattumise järel peatas Vaarmann oma volitused Tartu linnavolikogus, kuid taastas need möödunud nädalal.

Tagasi üles