Sportimine
Kas nüüd on teada, missuguste koolide spordiväljakutel tohivad ka linlased õhtuti näiteks korvpalli mängida?
Sportimine
Kas nüüd on teada, missuguste koolide spordiväljakutel tohivad ka linlased õhtuti näiteks korvpalli mängida?
Veljo Lamp
Tartu sporditeenistuse juhataja
Väga palju neid koole meil pole, mis piiravad oma väljakute avalikku kasutust. Võõraid ei taha oma väljakule Tartu kutsehariduskeskus ja Härma gümnaasium. Keelamise põhjus on mõistetav: vandaalitsemine, joomine, laamendamine.
Teised koolid on teatanud, et ei piira pärast õppetöö ja treeningute lõppu õhtuti ligipääsu spordiväljakutele. Ainult Veeriku kooli staadion on pühapäeviti suletud.
Kuhu võivad linlased siis end liigutama minna?
Tartus on 19 kooli, spordiväljakut pole neist neljal ehk Kesklinna ja Masingu koolil ning Poska ja Treffneri gümnaasiumil.
Teistel koolidel on väljak olemas, nüüd on probleem selles, et väljakute inventar on lagunenud või täitsa puudu. Näiteks üks kool teatas, et neil on viiest korvpallikonstruktsioonist enam-vähem korras vaid üks.
Kus on kehvas seisus väljakud?
Täiesti amortiseerunud on Descartes’i ja vene lütseumi ning Karlova, Kivilinna, Raatuse ja kunstigümnaasiumi väljak.
Kus on korralikud väljakud?
Heas seisus ja korraliku inventariga väljak on Forseliuse gümnaasiumil ja Kroonuaia koolil. Veeriku koolil on samuti hea korvpalliväljak, aga seal on korvilauad katki. Ka Karlova ja Kivilinna gümnaasiumil ning Descartes’i lütseumil on spordiväljakule uut inventari vaja.
Kas nii jääbki?
Koostan koolidest saadud andmete põhjal korraliku ülevaate ja esitan selle linnavalitsusele. Tööd on väga palju, kaheksast tunnist viiel tööpäeval jääb väheks. Jõuan ülevaatega linnavalitsuse istungile tõenäoliselt ülejärgmisel nädalal.
Nüüd tuleb suvi peale, ilmselt jääb nende probleemidega tegelemine kooliaasta algusse.