Erkmaa KK naasis Brüsselist kullaga

Tartu Erkmaa korvpallikooli poisid tõid Belgia turniirilt esikoha.

FOTO: Erkmaa KK

Värske Eesti D-klassi (s. 2001) meistermeeskond Erkmaa korvpallikool osales maikuu kuumimatel päevadel (18. - 20.mai) pikkade traditsioonidega turniiril europealinnas Brüsselis.

Korvpallikooli teatel on Erkmaa esindus European Tournament of Mini-Basketball turniiril osalenud neli korda. Möödunud kolmel aastal on õnnestunud saada kõiki karva medaleid. Sel korral, 35.korda toimunud turniirilt õnnestus treenerite Gert Prantsi ja Rauno Kiuru juhendataval meeskonnal  võtta taas kõige magusam koht.

Alagrupi läbisid tartlased puhaste paberitega ja kaotusekibedust tundmata. Esmalt alistati prantslaste Som Boulogne 50:31, seejärel itaallaste Mini LBL Caserta 60:33, Belfius Mons-Hainaut 64:58 ning ka teise belglaste esinduse Aalstariga probleeme ei tekkinud (51:41).

Erkmaa KK vastaseks poolfinaalis oli itaallaste Roseto. Väikesed aga väledad ja kõva hingega itaallased kaotasid väga põnevas mängus alagrupi esikoha BS Riga/VEF võistkonnale.

Tartlased keskendusid poolfinaalis Itaalia võistkonna põhimeeste katmisele ning rünnakul ei jätnud midagi juhuse hooleks. Esimene veerand Erkmaa KK-le 11:1. Teisel veerandil vahe kasvas - nende liidrid ei saanud ennast kuidagi käima ning näitasid palju ebakindlust.

Sellistel hetkedel sai saalis näha ka lõunamaist käitumismaneeri vastaste treenerite ja kaasaelajate poolt. Iga kohtuniku vile peale vehiti kätega ning «Mamma Mia» kostus üle platsi päris tihti.

Külma kõhu säilitanud eestlased ei lasknud end sellest häirida ning head korvpalli näidati mängu lõpuni. Tasuks kindel 50:30 võit ning pääs finaali.

Finaalis kohtuti lätlaste BS Riga/VEF eakaaslastega, kes alistasid poolfinaalis belglaste Belfius Mons-Hainaut võistkonna 40:35. Finaalmäng, mis Erkmaa KK esindusele jäi viimaseks minikorvide all, algas tartlastele hästi. Kaspar Kitsing tabas hästi eemalt ning Peeter Toomas Tael tõi punkte korvi alt.

Samas sai kindluse kätte ka vastane ning põhiliselt kiirrünnakutega võitsid lätlased avaveerandi 15:14.

Teisel veerandil suutsid Erkmaa poisid veidi paremat mängu näidata, kuid ega ka riialased polnud püssi põõsasse heitnud. Poolajaks sai Erkmaa KK väikese edu 28:24.

Kolmandal veerandil said Erkmaa KK poisid hoo sisse, korvid Kerr Kriisalt ja enesekindlalt tegutsenud Peeter Toomas Taelalt ning hea kaitsetöö Patrik Peemotilt viisid tartlased sammukese kulla poole.

Neljandal veerandil ei jäetud vastasele mingit võimalust. Kuigi vahe oli mängu lõpuks soliidne, ei tulnud mäng sugugi kergelt. Tulemusega 63:45 tuli Erkmaa Korvpallikool turniiri võitjaks.

Finaali resultatiivsemad olid Peeter Toomas Tael (27p) ja Kerr Kriisa (22p).

Erkmaa KK mängis koosseisus: Gregor Kuuba, Sander Pärn, Uku Sõrmus, Christofer Kalda, Martin Lutsar, Reio Sillapuu, Kaspar Kitsing, Patrik Peemot, Kerr Kriisa, Peeter Toomas Tael. Treenerid Gert Prants ja Rauno Kiuru.
 

Turniiri lõplik paremusjärjestus:

1. Erkmaa KK

2. BS Riga / VEF (Läti)

3. Belfius Mons-Hainaut (Belgia)

4. Roseto (Itaalia)

5. Som Boulogne (Prantsusmaa)

6. Bruxelles Ganshoren (Belgia)

7. Aalstar (Belgia)

8. Istanbul Tofas Sports Club (Türgi)

9. Mini LBL Caserta (Itaalia)

10. Chemnitz BV (Saksamaa)

11. CBBV Binnenland Barendrecht (Holland)

12. Royal BB Gembloux (Belgia).

Tagasi üles