Miks on vabastatud töötaja nimi jätkuvalt istungite eelnõudes?

Jüri Saar
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Linnavalitsuse selle nädala istungi päevakorras on õige mitu punkti, mille ettekandjaks on märgitud Karin Raid, kes lahkus ametist juba eelmisest nädalast. Miks see nii on ja kas Raid on ametisse ennistatud?

Vastab Tartu linnasekretär Jüri Mölder:

Ei ole ennistatud. See põhineb asjaolul, et eelnõu on koostatud siis, kui ta veel oli tööl, ja eelnõu koostaja on Raidi märkinud ettekandjaks. Kui vaadata päevakorda pärast istungit, siis see enam nii ei ole.

Miks nii?

See on lihtne toiming, kuidas ettekandja asendada. Eile lihtsalt jäi see tähelepanu alt välja. Tavapäraselt käime selle info, kes ette kannab, üle istungi alguses. Siis on näha, kes on füüsiliselt kohal. Seekord näiteks ei kandnud Vello Vengerfeld ette Vaimse Tervise Hooldekeskuse asju, Riho Raave ei kandnud ette haridusosakonna asju.

Võib öelda, et päevakord on puhtalt linnavalitsusesisene töödokument, mille pinnalt tekib lõpuks protokoll, ja eesmärk on, et protokolli läheks õiged andmed.

Tehniliselt on küsimus lihtsalt selles, kes eelnõu koostades on ettekandjaks märgitud.

Siiski imelik, et nädal hiljem on selline asi õiendamata.

See näitab, et eelnõude menetlus võtab mõnikord kauem aega kui nädala. Päris kindlasti on võimalik meie süsteemist leida veel eelnõusid, kus ettekandjaks on märgitud Raid. Ütlen veel kord, see on sisemine dokument.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles