Eesti Energia koondab Tartus töötajaid

Eesti Energia Lõuna sektori juhataja Kairi Rändoja (vasakul) ja klienditeenindaja Tiina Rohtmets olid eile hommikupoolikul ametis Ilmatsalu tänava klienditeeninduses. Juba saabuvast esmaspäevast pole neil ega Eesti Energia klientidel sinna hoonesse enam asja.

FOTO: Margus Ansu

Eesti Energia Tartu Ilmatsalu klienditeeninduses ootas eile hommikul kümmekond inimest leti juurde pääsemist. Esmaspäevast pole klientidel ega nende teenindajatel sinna enam asja: teeninduspunkt läheb kinni ja osa töötajaid koondatakse.

«Neljapäeval on meil siin tõesti viimane tööpäev,» ütles Eesti Energia teenindusosakonna Lõuna sektori juhataja Kairi Rändoja, kelle töökoht asub täna viimast päeva tartlastele aastaid tuntud aadressil Ilmatsalu 5.

Esmaspäevast, 1. aprillist on Eesti Energial Tartus ainult üks klienditeenindus, mis avati mullu septembris Lõunakeskuses.

Avatud elektriturule ülemineku ajal töötas Eesti Energia büroo Tartus kahes kohas, Ilmatsalu tänavas ja Lõunakeskuses, selgitas elektronkirjas Eesti Energia teenindusosakonna juhataja Eve Vuks.

«Kuna kliendid on büroo uue asukoha kenasti vastu võtnud ja kahte bürood me Tartus ei vaja, jääb klienditeenindus vaid Lõunakeskusse,» lisas ta.

Parema asukoha nimel

Ilmatsalu 5 hoone kuulub Eesti Energia Kinnisvara ASile, millele klienditeenindus maksis renti. Kas Ilmatsalu tänavas jätkamine poleks siiski olnud odavam kui Lõunakeskuses?

Eesti Energia eesmärk on muuta teenindus inimestele kättesaadavamaks ja seda just asukoha mõttes, vastas Eve Vuks. «Selleks kolime osa büroosid keskustesse, mis on klientidele üldjuhul mugavama juurdepääsu, samuti paremate parkimisvõimalustega,» põhjendas ta.

«Tartus tähendab klienditeeninduse kolimine Lõunakeskusesse ka selle pikemat lahtiolekuaega, mis peaks klientidele olema hea uudis. Rendipinnal tegutsemine on sageli ka odavam kui oma ruumide ülalpidamine.»

Eesti Energia kolib 1. aprillist oma teeninduspunktid ka Kärdlas, Raplas, Põlvas ja Jõgeval linnakeskustes asuvatesse Eesti Posti postkontoritesse.

Koht siit, teine sealt

Ümberkorralduste tõttu koondab Eesti Energia 1. aprillist Tartus neli teenindusbüroo töötajat ja assistendi, Võrus koondatakse üks teenindusosakonna töötaja. Ilmatsalu klienditeeninduses töötas kaheksa klienditeenindajat ja nende kaks abilist.

Lõunakeskuses hakkavad uuest kuust tööle seitse klienditeenindajat, teenindusosakonna Lõuna sektori juht ja administraator.

Ka ettevõtte võlaosakonnast koondatakse Võrus üks ja Pärnus üks inimene. «Veel üks töötaja lahkub, sest tal lõpeb tähtajaline tööleping,» märkis Eesti Energia tootmise kommunikatsioonijuht Marina Bachmann. «Koondamised võlaosakonnas on seotud töömahu vähenemisega.»

Eve Vuksi sõnul kavandatakse uute büroode töötajate arv vastavalt nende büroode senisele külastatavusele.

«Kahjuks tähendab see tõesti, et osas maakondades tuleb meil töökohtade hulka sel kevadel vähendada,» tõdes ta. «Tartus saame aga kolmandikule töötajatest, keda see muudatus puudutab, pakkuda uue töö e-kirjadele vastamise tiimis ja Elektrilevis.»

Ta lisas, et kolleege, kes veel otsivad oma oskustele vastavat uut rakendust Eesti Energias või mujal, toetatakse samuti igal võimalikul moel.


NB! Uus asukoht!

• Tartus on Eesti Energial 1. aprillist üks klienditeenindus, see asub Lõunakeskuses (Ringtee 75). Ilmatsalu 5 asuv klienditeenindus on sellest päevast suletud.

• Eesti Energia Jõgeva klienditeenindus on 1. aprillist kolinud Pargi tänavalt Eesti Posti kontorisse aadressile Aia 8.

• Eesti Energia Põlva klienditeenindus on 1. aprillist kolinud Energia tänavalt Eesti Posti kontorisse aadressile Kesk 10.

Allikas: Eesti Energia

Tagasi üles
Back