L, 28.01.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Ettevõtlikud daamid tunnustasid edukaid naisi

Vilja Kohler
, reporter
Ettevõtlikud daamid tunnustasid edukaid naisi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Anne Luik
Anne Luik Foto: Erakogu

Tartu ettevõtlikud daamid valisid kümmekonna kandidaadi hulgast taas välja tänavuse Tartu eduka daami ja aastate daami. Valik oli üsna üksmeelne.

«Tänavu, nagu ka varasematel aastatel, oli meil sellele kahele tiitlile jälle hulga väga silmapaistvaid ja tunnustust väärivaid kandidaate,» ütles Tartu Ettevõtlike Daamide Assotsiatsiooni (EDA) president Olga Aasav. «Valiku tegime nende hulgas demokraatlikult, hääletades, ja hääletustulemused olid üllatavalt üksmeelsed.»

Tartu edukas daam 2013 on paarikümne liikmega Tartu Ettevõtlike Daamide Assotsiatsiooni otsusel ortodont Triin Jagomägi, kes juhatab Tartu orto­dontia­­kes­­kust, õpetab Tartu Ülikoolis hambaarste ja ortodontia residente ning on TÜ Kliinikumis pühendunud huule- ja suulaelõhega laste ravimisele.

Triin Jagomäel (s 1969), kelle abikaasa Teet Jagomägi on ASi Regio juht, on kolm last: Jaanus (20), Vootele (15) ja Kaarel (2).

Tartu aastate daamiks valiti Eesti Maaülikooli professor Anne Luik, keda Tartu EDA tunnustab kui mahepõllunduse uurijat ja edendajat.

Anne Luik (s 1949) on hinnatud õppejõud, kes on arendanud välja kogu taimekaitsealase õppetöö Eesti Maaülikoolis, avaldanud mitmeid õppematerjale ja toonud esimesena maaülikooli mahepõllumajandust käsitleva õppe ning ka vastava uurimistöö. Kõige selle kõrval on tal jätkunud energiat arendada ka fütopato­loogilist teadus- ja õppetööd.

Kolleegide sõnul on professor Anne Luik vaieldamatult pioneer loodushoidliku ja kestliku põllumajanduse arendamisel mitte ainult maaülikoolis, vaid kogu Eestis. Ta on loonud Eesti Mahepõllumajanduse Sihtasutuse ja rajanud EMÜ mahepõllumajanduskeskuse.

Märksõnad
Tagasi üles