Algas kaunite käpaliste iludusvõistlus

Kõrgem tase, vapustav iludus, kiitis Tartu Ülikooli botaanikaaia aednik Sten Mander pildil poosetavaid erakollektsionääride orhideesid.

FOTO: Margus Ansu

Kõrgem tase, vapustav iludus, kiitis Tartu Ülikooli botaanikaaia aednik Sten Mander pildil poosetavaid erakollektsionääride orhideesid.

Koos orhideenäitusega esimest korda peetavale orhideevõistlusele olid nende taimede kasvatajad eilseks toonud 18 iludust, mida saab vaadata ja hinnata palmihoones. Rahvahääletuse tulemuste selgumiseni võistlejate juures kasvatajate nimesid ei avalikustata.

Ühe võistleja kasvataja on tallinlanna Ave Kruusel, kelle kodu aknalaudadele on kümmekonna aastaga kogunenud ligi 150 orhideed. «Mind võluvad just keerulise loomuga orhideed,» ütles Ave Kruusel, kes on oma käpalisi ka varem võistlema viinud.

Tartlanna Lii Luht tõi oma kaunitarid võistlusele seepärast, et oma rõõmu nende õitsemisest ka teistega jagada. «Orhideed võluvad mind väga kaunite õitega ja sellega, et õitsevad kuid järjest,» põhjendas Luht oma nelja-aastast hobi.

Orhideesõpradel soovitas Ave Kruusel meeles pidada, et ühest reeglit nende taimede puhul ei ole. «Nii nagu meie toidu- ja veevajadus on erinevatel päevadel ja aastaaegadel erinev, nii on ka orhideedel,» selgitas ta. «Kui see tunnetus ja üksmeel orhideega on saavutatud, siis jätkub rõõmu kõigile.»

Botaanikaaia orhideenäitusel pakub 17. märtsini vaatamisrõõmu ligi 70 erisugust orhideed.

Tagasi üles