Tartu taliujujad tõid Piritalt medaleid

Laupäeval peetud taliujumise võistlus Pirita Open läks tartlastele hästi. Vaatamata sellele, et mitmed neist käivad jääaugus ujumas alles esimest talve.

Esikoha tõi Emajõelinna Maret Mets, kes ujus üheksa minutiga läbi pikima kavas olnud distantsi 450 meetrit. Esmalt läks Venemaa konkurent tartlanna ees küll juhtima, kuid ühtlases rahulikus tempos ujunud Mets pani viimastel basseinipikkustel oma paremuse maksma.

Omamoodi rekordi tegi Trismile triatloniklubi eestvedaja Margus Püvi, kes lõi kaasa kõigil kavas olnud distantsidel. Nii sai ta kolmanda koha nii 50 meetri ujumises kui ka pronksises Tartu teatevõistkonnas. Maratondistantsil 450 meetri ujumises tuli ta võitjaks M-40 klassis. Lühimal, 25-meetrisel distantsil oli ta üldjärjestuses 29.

Võistluste noorim osaleja oli Püvi 13-aastane tütar. Lisaks tegid tartlased kaasa ka kostümeeritud showujumises.

Ainsana oli tartlastest varasem taliujumise võistluskogemus Malle Elvetil. Teistele tartlastele, kellest suurem osa alustas taliujumise treeninguid alles 2012. aasta sügisel Emajões ja Anne kanalis, oli see taliujumisvõistluste debüüt. Pirita Openil lõi tänavu kaasa ligikaudu 150 sportlast.

Tulemused:

50 m vabalt

Kolm medalit tõi 4. Pirita Openilt Tartu taliujumise initsiaator Margus Püvi TriSmile triatloniklubist. Ta sai 50 m vabaltujumises M-40 klassis 3. koha (00.34.17). Selle distansti absoluutne võitja oli Ilja Larionov (00.27.78) Venemaalt. Teiseks jäi Eesti ujumiskoondislane, OM-del ujunud Andres Olvik(00.28.00), kolmandaks Bruno Nopponen (00.28.14) Viimsi ujumisklubist.

Tartlastest sai M-30 klassis 7. koha Andi Toomsalu (00.36.90). Naistest oli Nele Ruusmaa (1.03.66) N-30 klassis viies.

25 m rinnuli

Tõnu Pari (00.25.34) M 40 klassis 9. koht.

25 m vabalt

Malle Elvet (00.35.05) sai N-60 klassis 4. koha.

4x25 vabalt teateujumise võitja TriSmile Tape Xpres (Tallinn): Tess Grossmann, Ayrton Grossmann, Pjotr Degtjarov, Ergo Tamm (00.54.45).

TriSmile'i Lumeinglid: Margus Püvi, Andi Toomsalu, Jaanus Oks, Maret Mets (01.09.09) said omas vanuseklassis 3. koha.

Võistkondade arvestuses, kus osales kokku 23 tiimi, absoluutarvestuses 9. koht.

Absoluutarvetuses 11. kohal olnud tartlaste TriSmile Võrguinglid: Tiit Kadak, Tess Pauskar, Märt Mõistus, Kerli Püvi (01.17.66) olid oma vanuseklassis 7. kohal.

Kostümeerituna läks teatevõistluses rajale tartlaste Ruusmaade pere tiim: Margus Ruusmaa, Nele Ruusmaa, Sireli Ruusmaa, Magnus Ruusmaa. Ajaga 02.03.33 tuli absoluutarvestuses 21. koht, omas vanuseklassis 13. koht.

450 m ehk taliujumise maratondistants

Pikimal distantsil oli võistlejaid kokku 11. Esimest korda võistlesid ka naised, nende arvestuses läksid kohe ette kaks sportlast, teiste seas tartlanna Maret Mets. Krooli ujunud Jekaterina Parfenova Venemaalt juhtis pool distantsi, kuid 250 meetri läbimise järel möödus ühtlases tempos rinnuli ujunud Maret Mets venelannast ja edsetas teda lõpuks üheksa sekundiga. Mets läbis raja 09.21.34-ga ja võitis pika ujumise naiste arvetuses absoluutse 1. koha. Venelanna Parfenova aeg oli 09.30.88 ja N-30 1. koht.

Meestest läks pikale rajale favoriidina kahekordne pika raja taliujumise maailmameister Henri Kaarmaa Viimsi Veeklubist. Ta oli kiireim ka seekordsel Pirita võistlusel ajaga 06.09.92. Teiseks tuli Toomas Haggi (06.37.13) U-klubist ja kolmandaks Ergo Tamm (06.41.09) TriSmilest.