Pühade ajal võõrustab kassi oma kodus kunstikooli välisprojektide koordineerija Ave Leek. Koolipere annetustest elava Igori eriline sõber on ka kunstikooli administraator Epp Krosmann, kellega kass suvitab Võrumaal Kütiorus.
Che hoiab noorte naiste ja professori poole
Shetlandi lambakoer Che (varsti kolmene) käib Tartu Ülikooli tehnoloogiainstituudis (TÜTI) tööl kaks korda nädalas. Muul ajal põõnab ta kodus.
«Laborisse Che ei saa, tema töötab kabinetis,» räägib võõraste vastu veidi umbuskliku koera peremees, TÜTI molekulaarse mikrobioloogia labori teadur Ülo Maiväli.
Tööl käib Che seepärast, et paaril õhtul nädalas on tal lähedal agility-trenn. Agility on hasartne, lõbus, põnev ja vaatemänguline koeraspordiala, kus koer läbib aja peale mitmesugustest takistustest koosneva raja.
Kodus hoolitseb Che selle eest, et peremees õigel (ja vahel ka valel) ajal üles ärkaks, tööl valvab ta kabinetti. Kui sinna juhtub sisse astuma võõras, poeb Che laua alla.
Et kiiremini trenni saada, on koer Ülo Maiväljale igati abiks, vahel hüppab ta tähtsa probleemi kallal pead murdvale teadurile sülle. Hea meelega roniks Che ka lauale ja vaataks, mida peremees arvutis teeb. Ta on proovinud teadusartikleid kirjutada, aga on selleks veel veidi noor.
Tööl aitab Che ka üliõpilasi juhendada, ta pakub neile vabal ajal seltsi. Millegipärast eelistab Che naisüliõpilasi ja molekulaarse mikrobioloogia labori professorit Tanel Tensonit.
Chele meeldib matkata, rattamatkal püsib ta kenasti korvis. Kõige rohkem meeldib talle aga lahkuda – nii kodust kui ka töölt.